Çocuğunuzu Boğulma Tehlikesinden Koruyun!

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Günümüzde boğularak ölme tehlikesi oldukça yüksek, özellikle çocukların afacan hareketlerinin sonucu ölüm olabiliyor. Havuzda, denizde veya suda çocuğunuzu sürekli olarak gözlem altında tutmak mümkün değil. Özellikle hiperaktif bir çocuğunuz varsa imkansız gibi bir durum diyebiliriz.

Çocuğunuzu boğulma riskinden nasıl koruyabilirsiniz? Sürekli olarak gözetim altında tutabilirsiniz, denizde, kumsalda veya havuzda sürekli olarak izlerseniz olası kötü durumlara anında yetişebilirsiniz. Fakat bu durum sizin ortamdan keyif alamamanıza sebep olacaktır. Çocuğunuzu boğulma riskinden korumanın diğer bir yöntemi ise şişme kolluklardır. Çocuğunuzu havuza veya denize girmeden önce şişme kolluklar takarak suda batma riskini ortadan kaldırabilirsiniz. Fakat kolluğa herhangi bir hasar geldiğinde veya çocuğunuz bilinçsiz olarak kolluğu çıkardığında kötü bir durum olacaktır.

Çözümlerin çaresiz kaldığı durumlarda iSwimband hayat kurtarabilir. Çocuklar için özel geliştirilen bu ürün sayesinde çocuğunuzu boğulma riskine karşı tamamen koruyabilirsiniz. iSwimband’ı çocuğunuza taktığınızda olası boğulma riskinde iSwimband telefonunuza bildirim göndererek anında bilgilendiriyor, bu sayede çocuğunuza bir şey olmadan anında olaya el atabiliyorsunuz.

9 yaşındaki bir çocuğun ölümünden sonra geliştirilme kararı alınan iSwimband oldukça başarılı işler çıkaracak gibi gözüküyor, zira önümüz yaz ve yaz aylarında ölümlerin çoğu denizlerde, havuzlarda yani sularda boğularak gerçekleşiyor. Fakat yine de tedbiri elden bırakmayın, çocuğunuzu sık sık olmasa da arada bir uyararak dikkatli olmasını söyleyin, gözünüz arada bir de olsa çocuğunuzu arasın, aksi taktirde kötü bir durum ile karşılaşabilirsiniz. iSwimband‘ı 99$’dan satın alabilirsiniz.

Yorum yapın