Çocuğunuzun Okul Durumuna İnternetten Ulaşın!

Devamsızlık Yapılan Günler

Anne babaları yakından ilgilendiren en önemli konulardan biri çocuklarının okul içerisindeki durumu ve derslerindeki başarı olmaktadır. Sık sık okulu ziyaret eden ebeveynler çocuklarının rahatsız olduklarını anlamaktadırlar. Ayrıca okula gidiyorum diye evden çıkan çocuklar okul giriş ve çıkış saatleri arasında dışarı da eğlenmekte ve zamanında eve gelerek anne ve babalarını tüm gün okul da olduklarına inandırmaktadırlar.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yeni çıkardığı sistem sayesinde bu durum tamamen ortadan kaldırılmaktadır. Sistem de yer alan devamsızlık bilgisi paneline giriş yapılarak çocuğunuzun hangi gün okula gitmediği görebilirsiniz. Özellikle tam gün okulu olan çocuklar için sabahtan ve öğleden sonra şeklinde iki farklı yoklama yapılmaktadır. Bu saye de okula giriş ve çıkışları, raporlu günlerini internette yer alan veli bilgilendirme sistemi sitesine girerek görebilirsiniz.

Ders Notları

Çocuklar genellikle düşük not aldıklarında daha sınav sonuçları açıklanmadı bahanesini haftalarca sürdürmekte ve anne babalarını notları hakkında bilgilendirmemektedirler. Karne günü geldiğin de ilk dönem annelerine ve babalarına ikinci dönem düzelteceklerini söylemektedirler. Veli bilgilendirme sistemi hem sınav notları hem de öğretmenlerin sözlü notlarını içermektedir. Not bilgisi kategorisi öğrencinin sınav notları, proje ve performans ödevleri ile birlikte sözlü ve davranış notlarını da barındırmaktadır. Bu saye de anne babalar çocuklarının hangi dersten geçtiklerini ve yetersiz kaldıklarını görmektedirler.

Yorum yapın