Çocuklar Bizim Her Şeyimiz Çocuk Beslenmesine Dikkat Etmelisiniz

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Sağlıklı bir çocuk sağlıklı bir beslenmeden geçer. Sağlıklı beslenebilen bir çocuk ise hem yaşam kalitesi bakımından hem sağlık bakımından kaliteli bir yaşam sürer. Çocuğunuza vereceğiniz besinlerin kalitesi de çocuğunuzun sağlığı açısından oldukça önemlidir.

Vereceğiniz besinlerin hijyenik şartlarından tutunda içindeki kalori miktarına kadar her şey çok önemlidir. Gelin birlikte bütün bunları inceleyelim:

  • Besinlerin kalori değeri,
  • Yağ oranı,
  • Karbonhidrat oranı,
  • Protein oranı,
  • Besinlerin hijyeni

Bu liste gittikçe uzayabilir. Çocuk sağlığında beslenmenin önemi kuşkusuz çok büyüktür. Düzenli olarak beslenme sağlık problemlerinin ortaya çıkmasını engeller. Çocuğunuza ek besin olarak et ve yumurta yedirmelisiniz.

Et, yumurta ve süt protein bakımından zengin besinlerdir. Günlük olarak tüketilmesi protein bakımından bütün ihtiyaçları karşılayacaktır. Karbonhidrat bakımından alınan desteğin de önemi büyüktür. Bu yüzden çocuklarınızın sağlıklı beslenmesi amacıyla günlük bakliyat ürünlerinden vermeniz önerilir. Yağ tüketimi vücudun enerjisi için önemlidir. Trans yağ içermeyen besinler tüketilmesi önerilir. Trans yağ içeren besinlerin sağlığa zararlı olduğu bilimsel açıdan kanıtlanmıştır. Bu bakımdan çocuğunuza vermemeniz önerilir.

Çocuklarda yemek yeme probleminin olması bazı sıkıntıları doğurabilir. Yemek seçme alışkanlığı giderilmelidir. Yiyeceği bütün yemeklerin onu büyüteceğini, kocaman olup okula gideceğini, anne / baba olacağını söylerseniz çocuğun yemek yeme isteği daha artacaktır. Çünkü her çocuk büyümek ister, her çocuk büyümek için can atar.

Yorum yapın