Çocuklarda Astım Nasıl Anlaşılır?

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Çocukların astım hastalığına yakalanma riski daha yüksek. Bazı kişiler umursamaz hastalık ilerledikten sonra yani doktora gitme tercihi en sona bırakılmaktadır. En ufak bir belirti dahi olsa doktora başvurulması gerekir astım erken yaşlarda tedavi edilmezse çocuğunuz ömür boyu bu hastalığı çekmek zorunda kalacaktır.

Aileler çocuklara dikkat etmeli onlar bizim geleceğimizdir sağlıklı bir nesil yetiştirmek bizim görevimizdir daha bilinçli bir toplum olmak için aman boş ver, bir şey olmaz gibi düşüncelerden uzak durulmalıdır.

Bazen bireyler doktora gitmeden doğal yollara başvurur kesinlikle yanlıştır ilk önce doktora gidilip tedaviye başlanmalı doktor önerileri dikkate alınmalıdır.

Astım Hastalığının Belirtileri

Genellikle hırıltı, nefes darlığı, göğüste sıkışma hissi ve öksürmedir.

Çocuğunuzda bu belirtileri gördüğünüzde mutlaka doktora gitmelisiniz. Astıma yakalanan çocuklar için tedaviyi doktor önerileri üzerine yapmalısınız çocuğun bulunduğu ortamda sigara dumanı, toz gibi etkenler olmamalıdır çocuk bunlara maruz kalmamalı aileler daha dikkatli olmalı. Doktorunuz neler yapmanız gerektiğini sizlere anlatacaktır doktorunuzdan ne yapmanız gerektiğini detaylı olarak anlatmasını isteyebilir, zaten doktorunuz sizi bilgilendirecektir.

Yorum yapın