Çocukluğumuzda Oynadığımız Bilgisayar Oyunları Nedir?

Çocukluğumun düşük ramlı ve işlemci ihtiyacı ile kolayca oynadığım oyunlarda diyebiliriz bu yazıya şimdiki gibi GB’lar değil MB lerin söz konusu olduğu oyunları özlemiyor değilim ara sıra yeniden indirip oynuyorum bazılarını.

Eskiden 4GB kotalı internet ile az oyun indirmekte o oyunların zevkini şimdi her oyunda alamıyorum. 128MB Agp ekran kartı ile zaman zaman sıkıntılar çeken ben yeter artık diyerek yeni bilgisayar aldım ve şuan oynatmadığı oyun yok canavarın. 2-3 Gün önce Age Of Empires serisini 2. oyununun HD editörünü indirdim ve yeniden oynamaya başladım gerçekten zamanına göre çok kaliteli oyun çıkartan Microsoft’a o zamanlar hayrandım şimdi ise Microsoft Oyun sektöründe paket oldu.

Bilgisayar oyunlarına merakım ilk günden belli vardı ama çok çocukça idi 5-6 yaşında sadece 1 oyun sitesi bildiğim için hep flash oyun oynardım ve kotalı internet yetmezdi ve tek girdiğim siteyi engellemişlerdi ve ben oyunsuz kalmıştım çocuk aklı google de aramaya yetmedi demekki yalvarırdım açsınlar diye ama açmamışlardı sonra epey zaman geçtikten sonra yeni siteler bulup girmiştim oyunlar aslında küçük dü ama beğenmeyip değiştirince günde 40-50 oyun değiştirince kotayı tek başıma hallediyordum bu konuda haklılardı.

Sonra bir arkadaşım bana bir oyun cd’si hediye etmişti asla unutuyorum mesela o oyunu arada açar oynarım zaten ilk CD’li bilgisayar oyunumda o oldu merak ettiniz mi? Hangi oyun olduğunu uzatmayayım o zaman;

Grand Theft Auto: Sanandreas

Hala sıkılmadan açıp oynadığım nadir oyunlardan diyebilirim. Mesela Big Smoke unutmak kolay mı? Bu oyunu kaç defa bitirdim bilmiyorum ama bende ki yeri her zaman ayrı kalacak.

Günümüzde bir sürü oyun çıktı hiç biri eskiden aldığım keyfi vermiyor hepsi para kazanalım diye çıkartıyor sanki oyunları ya da bana öyle geliyor bilmiyorum ama o eski samimiyeti bulamıyorum artık.

Yorum yapın