Counter Strike 1.6 Online Kurulumu

Son günlerde oyunlara merakım gün geçtikçe artıyor. TransformersDirt derken Counter Strike 1.6 oynamaya başladım ancak online oynamaya başladım ve çok eğlenceli bir oyun. Boş zamanlarımda ara sıra bu oyunu oynuyorum. Bu oyunu ilk başlarda internette bulamamıştım ancak oyunyoneticisi.com isimli site bana çok yardımcı oldu. Bende şimdi sizlere Counter Strike 1.6 Online nasıl oynanır, nasıl yüklenir bunları göstereceğim.

1.Adım; Counter Strike 1.6 Online Kurulumu

İlk baş aşağıda verdiğim bağlantıya tıklıyorsunuz ve önünüze açılan sayfada “Download Linkler” bölümü var. Oradaki linklerin hepsini indirmiyorsunuz. Hangisini indirirseniz indirin ve bir tanesini indirin.

Bağlantı: http://oyunyoneticisi.com/cs16fullindir.html

İndirdikten sonra Winrar dosyalı klasörü masaüstüne çıkartalım ve oyunumuzu kuralım.

Oyunumuzu kurduktan sonra “oyunun içinde serverlar(online oynayabileceğiz haritalar) kendiliğinden geliyor. Sizin başka birşey yapmanıza gerek yok.

2. Adım; Gerekli Program “Sxe” Kurulumu

1. Adımdaki herşeyi yapınca oyunumuz kurulmuş oluyor. Ancak online oynayabilmemiz için “sXe” programına ihtiyacımız var. Bu programı bilgisayarımıza kurmazsak Counter Strike 1.6 oyununu online olarak oynayamayız. Aşağıda verdiğim bağlantıya tıklayınız. Tıkladıktan sonra önümüze bir sayfa gelecek o sayfanın sağ menüsünde “Download Client” bölümü var oradaki sXe programını indiriyoruz. İndirme işlemi bittikten sonra kuruluma geçiyoruz.

Bağlantı: http://www.sxe-injected.com/

1. ve 2. Adımı yaptıktan sonra başka yükleme yapmayacağız. Oyunumuz kurulmuş oluyor.

3. Adım; Nasıl Oynayacağım

1. ve 2. Adımı uyguladıktan sonra ilk baş masaüstüne gelen “sXe Injected” programını açıyoruz. Ardından masaüstüne gelen “Cs 1.6 Oyna OyunYoneticisi” programını açıyoruz. Bunları açtıktan sonra oyuna giriyoruz. Counter Strike 1.6 oyununu online oynamak için aşağıdaki sıralamayı yapıyoruz.

  • “sXe Injected” programını açıyoruz
  • “Cs 1.6 Oyna OyunYoneticisi” programını açıyoruz.
  • “Cs 1.6 Oyna OyunYoneticisi” programını açınca karşımıza oyun geliyor. Ve oyun açılınca sol tarafında “Find Servers” yazıyor oraya tıklıyoruz ve onumuze online oynayabileceğiniz serverlar geliyor.
  • “Find Servers” tıkladıktan sonra oyunda yeni pencere açılıyor ve o pencerede “Refresh” butonuna tıklıyoruz. Tıkladıktan sonra “oyunda kaç kişi var, hangi mapte oynuyorlar” görebilirsiniz.
  • “Refresh” butonuna tıkladıktan sonra herhangi bir serverin üzerine çift tıklayarak oyuna girebiliriz.

4. Adım; Önemli Notlar

  • Not 1: “Counter Strike” oyununu açmadan önce mutlaka “sXe Injected” programını açınız. “sXe Injected” programını açtıktan sonra “Simge Durumuna” küçültmeyiniz masaüstünde açık dursun. Aksi halde serverlara giremezsiniz.
  • Not 2: İnternetiniz yavaş ise oyun takılabilir ve serverlara girerken biraz bekleyebilirsiniz. Oyunun kurulumu bu kadar basit arkadaşlar. İyi eğlenceler…

Yorum yapın