“Cowboys & Aliens”A Mavi Saldiri!

Aynı hafta gösterime giren filmlerden genelde bir tanesi gişede diğer filmlere oranla çok daha yüksek hasılat elde eder.

Geçtiğimiz hafta Amerika’da gösterime giren filmler bu kuralı bozdu ve büyük bir çekişme ortaya çıktı. Çizgi roman uyarlaması “Cowboys & Aliens” filmi ile çizgi film/çizgi roman kökenli “The Smurfs” (Şirinler) filmleri arasındaki rekabeti az bir farkla “Cowboys & Aliens” filmi kazandı: $36,431,290 ve $35,611,637 (ilk 3 gün hasılatları).

Açıkçası “The Smurfs” filminin daha çok ilgi görmesini bekliyordum. Anlaşılan Şirinler’in Amerika’da hayran kitlesi beklenenden daha azmış. Mesela bu sene gösterime giren animasyonlardan seri olmayan filmlerin Amerika ilk 3 gün hasılatlarına bakalım: Rio: $39,225,962 ve Rango: $38,079,323.

Tanınmayan karakterlerin animasyonlarının bile neredeyse “The Smurfs” filmi kadar hasılat yapması “The Smurfs”ün bilinirliğinin neredeyse gişede hiç katkı sağlamadığını gösteriyor.

Conan O’Brien’ın programına katılan “Cowbos & Aliens” filminin başrol oyuncularından Harrison Ford’a “The Smurfs” filmi ile yaşadıkları rekabet sorulunca ortaya ilginç görüntüler çıkmış:

Röportajfa Harrison Ford’un anlattığı en komik olay ise kendi oğlunun bile annesi ile haftasonu “The Smurfs”ü seyretmeye gitmesi olmuş! Oğlunun daha önce ücretsiz olarak kendi filmini seyrettiğini ekliyor ama paranın “The Smurf”e gitmesini kabullenemiyor.

Yorum yapın