Crackdown 2’Nin Yapımcısı Rockstar’a Katıldı

Rockstar Games, adını Crackdown 2 ile duyuran Ruffian Games’i bünyesine kattı. Şirket, bundan sonra yoluna Rockstar Dundee adıyla devam edecek. Aynı zamanda da GTA 5‘in PS5 ve Xbox X Series konsollarına uyarlanacak sürümünde etkin rol oynayacak.

Ruffian Games Rockstar Bünyesine Katılarak Rockstar Dundee Adını Aldı

2008 yılında kurulan stüdyo, ilk Crackdown oyununun yapımcısı Realtime Worlds’ün çalışanlarını bünyesinde barındırıyordu. Realtime Worlds GTA serisini yaratan Rockstar North tarafından kurulmuştu. Daha önce Halo The Master Chief Collection’da da katkısı bulunan Ruffian, geçtiğimiz yıldan beri Rockstar ile ortak çalışmalar yürütüyordu.

Stüdyo Rockstar Games’in ana kuruluşu olan Take Two Interactive tarafından 1 Ekim tarihinde resmen satın alınırken, isim değişikliği ise 5 Ekim tarihinde gerçekleşti. Ancak Rockstar’ın kariyer sayfasında 28 Eylül tarihinde listelendiği Twitter üzerinden paylaşıldıktan sonra siteden kaldırılmıştı.

Rockstar’ın henüz gelecek planlarını açıklamadığı Rockstar Dundee stüdyosunun GTA 5‘in PS5 ve Xbox X Series için piyasaya sürülecek versiyonları haricinde hangi projelerde kullanılacağı bilinmiyor.

Yorum yapın