D Vitamini Ve Hamilelik

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

D Vitamini ve Hamilelik, D vitamini, yağda çözünebilir pro hormonlardan oluşan bir gruptan steroid vitamintir. D vitamini ve hamilelik birlikte önemlidir. Annelerin beklemesi, hamilelik süresince hem kendi refahı hem de bebeğinin sağlıklı gelişimi için tavsiye edilen D vitamini miktarlarını aldığından emin olmalıdır. İnsan gelişimi için en önemli bileşikler D2 ve D3’tür.

Doğum Öncesi Vitamin Yeterli Vitamin D Yapıyor Mu?

Prenatal vitamininizin yeterli D vitamini sağlaması olası değildir. Son zamanlarda yapılan bir çalışmada, günde 4.000 IU D vitamini alan kadınların preterm doğum / doğum ve enfeksiyonları önlemede en büyük yararları olduğu bulunmuştur.

Bu çalışmadaki D vitamininin bu seviyede olduğunu doğruladığının doğrulanması sadece bebeğiniz için değil, bebeğiniz için de, bu çalışmadaki araştırmacılar, bugün tüm gebeler için günlük D vitamini dozunu önermektedir. Ortalama doğum öncesi vitamin sadece 400 IU D vitamini içerir, bu nedenle ek takviye günlük alınmalıdır.

Hamilelikte Neden D Vitamini Gerekir?

D vitamini kendi kişisel sağlığınız için faydalıdır. D vitamini şimdi bağışıklık fonksiyonu, sağlıklı hücre bölünmesi ve kemik sağlığı konusundaki rolünü destekleyen kapsamlı bir araştırmaya sahiptir. D vitamini kalsiyum ve fosforun emilim ve metabolizması için gereklidir. Pek çok çalışma, düşük serum D vitamini düzeyleri ile belirli kanser türlerinin, otoimmün hastalığın, nörolojik hastalığın, insülin direncinin ve kardiyovasküler hastalığın artmış riski arasında bir bağlantı bulmaktadır.

D vitamini, sağlıklı kemik gelişimini destekleyerek bebeğinizin refahına yatırım yapar. D vitamini eksikliği de preeklampsi ile ilişkilidir.

Vitamin D Eksikliğine Ne Katkı Sağlar?

Şu anda, tüm ABD nüfusunun% 40-60’ı, hamile kadınlar da dahil olmak üzere, D vitamini eksikliğidir. Bu yaygın eksikliğin nedenleri çoktur ve bu sorunu ortaya çıkarmaya başlamak için D vitamini içeren gıdaların çok kısa bir listesi olduğunu anlamaya başlayabilirsiniz.

Bu yiyecekler yumurta sarısı, somon ve morina karaciğeri yağıdır, ancak çoğu D vitamini süt gibi takviye edilmiş gıdalarla tüketilir. Laktoz intoleransı olan nüfusun% 75’i için, güçlendirilmiş süt ürünleri, D vitamini tüketiminin güvenilir bir kaynağı değildir.

Ek olarak, vücudun D vitamini alma ve emebilme kabiliyetini etkileyen pek çok faktör vardır. Bu faktörler şunları içerir: nerede yaşadığınızı, mevsimi, güneş koruyucu olmadan dış mekanda ne kadar zaman harcadığınız, cilt pigmentasyonu, yaş, obezite, kirlilik ve optimal sağlıklı bağırsaklar. Emme kapasitesi Bu faktörler oynamak için devreye girer çünkü vücudun düzgün bir şekilde üretebilmesi için D vitamini aslında bir hormondur ve güneş ışığına ihtiyaç duyar.

D Vitamini Almak İçin Hangi Adımları Alabilirsiniz?

Daha fazla D vitamini içeren yiyecekler yemeye gayret ederek başlayabilirsiniz. Daha sonra, araştırmalar hassas güneş ışığının (genellikle kol ve bacakların veya ellerin, kolların ve yüzün haftada 2 veya 3 kez maruz kalmasının 5-10 dakika kadar) faydalı olabileceğini düşündürmektedir.

Bununla birlikte, yeterli D vitamini sağlamanın en iyi yolu, basit takviye yoluyladır. Ek olarak, seçimleriniz D vitamini iki formu arasında olacaktır. Ergokalsiferol D vitamini ve kolekalsiferol vejetaryen formu ve genellikle balık karaciğer yağı veya koyun lanolin türetilen hayvan kaynaklı formudur.

Kolekalsiferol formu vücut için en emici ve kullanılan formdur, ancak vegan iseniz ergokalsiferol seçmelisiniz. Kalite önemlidir. Doğal form kolekalsiferol formunda Nordic Naturals Vitamin D3 (yumuşak jel başına 1000 IU) öneririz.

Taşıyıcı yağ organik, sızma zeytinyağıdır ve yutulması çok kolay olan küçük, yumuşak jellere sahiptirler. Ayrıca ek vitamin D3 (2 yumuşak jel başına 400 IU) ile Nordic Naturals Prenatal DHA’yı öneriyoruz. Bu ürün, en iyi saflığı, kaliteyi ve tazeliği garanti eden uzun süreli, güvenilir bir şirket tarafından desteklenen hamile kadınlar için en önemli iki besin maddesini sağlar.

Yorum yapın