Daha Güzel Bir Cilde Sahip Olmak İçin Neler Yapılmalıdır?

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Herkesin güzel bir sabaha neşeli ve dinç olarak başlaması için belirli ritüelleri olabilir. Ancak özellikle yaşları biraz daha küçük bulunan kişiler tarafından gece saat dörtlere beşlere kadar uyumayıp sabah 8 de kalkmak ne yazık ki cildinize inanılmaz bir zarar veriyor. Güzel bir cilde sahip olmak için ne yapılmalıdır? Öncelikle bahsettiğim gibi uyku sizin için vazgeçilmez bir öneri. Uykusunu minimum 7 saat düzeyinde almış bir kişinin fiziki ve ruhani sağlığı günde 3 saat uyumuş kişiye nazaran %180 oranında daha yüksek olacaktır. Ayrıca gece boyunca bilgisayar başında vaktini geçirmiş kişilerin sağlıklı bir cilde kavuşmak için yapılması gerekenler arasında ilk olarak başlangıcın ne olduğunu anlamış olduklarını düşünüyor ve artık o bilgisayarı kapatmaları gerektiğini anladıklarını düşünüyorum.

Sevişmek Cilde Nasıl Bir Etki Yaratır?

Sevişmekten kastımızın ne olduğunu açıklamamıza gerek yok. Ancak hala bir türlü nasıl bir fayda göreceğinizi düşünüyor ve saçma geldiğini söylüyorsanız. Ne yazık ki sağlık amaçlı yaşanan bu durumun farkında değilsiniz. Sevişmek insanların fiziki olarak gözeneklerinin aşırı derecede açılmalarına ve dolayısıyla cildin havalanıp temizlenmesine olanak sağlıyor. Doğal değil mi? Sevişmek cilt sağlığına neden etkili diye de düşünüyorsunuz. Ancak bir noktayı kaçırıyorsunuz. Sevişmek sadece nefsinizi ilgilendirdiği amacıyla yapılan bir eylem değildir. Doğanın gereğine göre aseksüel olmayan her canlı belirli bir sürenin sonucunda bunun yaşanmasını istiyor. Bunun nedeni ise bir yerden sonra sadece cildimiz için değil vücudumuzun kendi sağlığı açısından bunu istemesinden kaynaklanıyor.

Spor Yapmazsanız Cildiniz Çok Erken Çökecektir

Egzersiz düzeni bulunmayan ve çok ritüel bir hayat yapısına sahip kişiler genel olarak hareketli yaşam tarzlarına sahip insanlara göre çok hızlı bir yaşlanma sürecine girerler. Özellikle kadınların güzellik uğruna yüzlerine yapmış oldukları makyajlar nedeniyle aldıkları zararları düşünecek olursanız. Bunun ne denli vücudunuza zararı dokunduğunu azda olsa tahmin edebilirsiniz. Spor ve cilt sağlığı kısacası birbirinden ayırt edilemeyen faktörlerdir. Egzersizin olmadığı ve hareketsiz bir yaşam tarzı vücudunuzun çok kısa sürede yağlanmasına neden olacağından vücudunuz özellikle bir kadın için bütün esnekliğini kaybedecektir.

Makyaj Yapmanın Cilde Zararları Nelerdir?

Kadınların gündüz uyandıkları gibi vücutlarına veya yüzlerine herhangi bir bakım yapmadan ilk sarıldıkları şeyler… MAKYAJ MALZEMELERİ. Ne kadar kötü değil mi? Güzellik uğruna nelerden vazgeçiyorsunuz. Yazık… Cilt sağlığı için sizlere bu konuda ufak bir önerim var. Makyaj yapmanın cilde zararları olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu yüzden bunu en minimum seviyeye indirebilmek adına vücudunuza izin yazmanızı tavsiye ederim. Özellikle banyoda cildinizi keseliyorken sürekli makyaj yapan biriyseniz yüzünüze de kese atmanızı tavsiye ederim. Ancak o günü kendinize izinli saymalı ve ruj bile sürmeden dışarı çıkacaksanız çıkmalısınız.

Yorum yapın