Damar Tıkanıklığı İçin Şifalı Bitkiler Neler?

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Kısa zaman zarfı içinde damar tıkanıklığı problemini çözmek isteyenlerdenseniz şifalı bitkilerden yararlanabilirsiniz.

Damar Tıkanıklığı İçin Alıç Meyvesi:

Kalp üzerinde birçok olumlu etkiye imza atmış olan alıç meyvesi , bitkisel drogların en önemlisidir. En iyi drog türleri arasında boy gösteren alıç meyvesi aynı zaman da bioflavononidler açısından oldukça zengindir. Kan dolaşımını hızlandıran bu bitki türü çok güçlü antioksidanlara ev sahipliği yapmaktadır. Alıç meyvesi damar tıkanıklığı probleminin de geri plana alınmasına yardımcı olmaktadır.

Damar Tıkanıklığı İçin Ceviz Suyu

Damar tıkanıklığı problemine iyi gelen ceviz suyu aynı zaman da kolestrolünde düşmesine yardımcı olmaktadır. 3-6 yağ asidine ev sahipliği yapan ceviz suyu tansiyonun da düşürümesine yardımcı olmaktadır.

Demir Dikeni

Damar hastalıklarında iyileştici özelliğe ev sahipliği yapan demir dikeni aynı zaman da kuvvet verici özelliği ile ön plana çıkmaktadır.

Ökse Otu

Tansiyon düşürücü etkiye sahip olan ökse otu tüm damalar üzerinde etki yaratmaktadır. Kireçlenme probleminin azalmasına yardımcı olan ökse otu damar sertliği probleminin de giderilmesini desteklemektedir.

Enginar

Kolestrolün safra asidine dönüştürülmesine yardımcı olan enginar sebzesinin yapraklarını kaynatarak tüketime alabilirsiniz. Enginar suyunu tok karına içmeniz önerilmektedir. Bu uygulama damar tıkanıklığının giderilmesi adına oldukça idealdir.

Bol Bol Lifli Gıdalar Tüketin

Damar tıkanıklığı problemini geri plana almak adına bol bol lifli gıdalar tüketmeniz gerekmektedir. Fasulye, yulaf ezmesii mercimek gibi besinle damar tıkanıklığı probleminin önlenmesine yardımcı olmaktadır.

Omega 3:

Soman ve tuna balığı gibi omega 3 içeren besinler damar tıkanıklığı hastalığı için birebirdir. Bu tür balıkların haftada bir defa tüketilmesi gerekmektedir.

Besin Takviyeleri

Eğer dışarıdan almış olduğunuz besinler damar tıknaıklığı durumunu geri plana almak için yetersiz kalıyor ise besin takviyesi alabilirsiiz. E ve K vitaminler damarlarda birikmiş olan plakaların yok edilmesine yardımcı olacaktır. Eğer damar tıkanıklığı problemini çözmek istiyorsanız öncelikle kolestrolünüzü düşürmeniz gerekmektedir.

Kolestrolün düşürülmesi tıkanan damarların açılmasına yardımcı olmaktadır. Elma, yeşil çay, balık yağı ve keten tohumu gibi besinler de damar tıkanıklığının giderilmesine olanak tanımaktadır.

Yorum yapın