Days Gone İncelemesi

Açık dünya oyunlarında keşfetmeye alışkın olduğunuz neredeyse tüm dinamikleri gösteren Days Gone, oyuna yeni şeyler koymayı unutmamış. Benzer şekilde, oyunu oynamaya başladığınız zamandan oyunun sonuna kadar, çevre ve atmosferin etkilerini kaybetmediğini göreceksiniz. Buna ek olarak, motoru kullanarak yapılan geziler manzaranın izlenimini artırıyor.

Oyunun Hikâyesi

Deacon St. Oyunun kahramanı, aksiyon, macera, hayatta kalma, açık dünya ve dünya teması ve korkusu sağlıyor. John (Sam Whitville). Deacon, yasadışı yollarla avlanan ve vahşi yaşam kamplarına giden yolda hayatı seven eski bir avcıdır. Oyun, neredeyse tüm insanları öldüren ve milyonlarca insanı “beyinsiz zombi benzeri yaratıklara” dönüştüren küresel salgının patlak vermesinden iki yıl sonra gerçekleşiyor.

Deacon ve eşi Sarah ve Boozer, kaçıkların ortaya çıktığı dönemde travmatik olaylara tanık oldu. Bir noktada, o ve Boozer yalnızdı. Pek çok günden sonra, Deacon kamptan kampa çeşitli işler yaptı, ancak Boozer’ı kaybetmemek için geçmişte kapalı olan bazı defterleri açmak zorunda kaldı. Bu noktada, deacons olarak, sadece mülteci kamplarının güvenini kazanmakla kalmamalı, aynı zamanda hayatta kalmaya çalışırken dünyanın neden bu hale geldiğini de anlamalısınız.

Oyunun Oynanışı

İster bir TPS kamera perspektifinden gizleniyor, ister cephaneliğinize güveniyor olun, sadece sınırlı sayıda silahla oynanabilir. Tabii ki istediğimiz her silahı alabilecek hiçbir şey yok. Oyunda sizi bir süreliğine bekleyen üç farklı kamp var. Bu kampların her birinin liderleri ve size sağladıkları misyon zinciri var. Mülteci kamplarının en önemli özelliği, güven sağlayarak daha yüksek kalitede eşya elde edebilmenizi sağlamalarıdır.

Her kampın deacons için farklı güzellikleri var. Bazıları motor performansını geliştirmek için daha iyi parçalara sahip ve silahlar da daha iyi. Mülteci kampının güvenini kazanmak için görevleri yerine getirmek gerekiyor. Endişelenmeyin, çünkü oyun boyunca her zaman kamplar arasında dolaşacak ve yan görevleri kovalayacaksınız. Oyundaki sorunlardan biri de yardımcı görevler. Çok fazla tekrar ediyorlar. Başka bir deyişle, genellikle kamptan üstlendiğiniz ikincil görevler, kaçan bir kişiyi yakalamak, kaçırılan bir kampçıyı kurtarmak veya dost kampın yakınındaki diğer düşman kamplarını temizlemektir.

Yorum yapın