Değeri Bilinmeyen Oyun: Insurgency

Insurgency, New World Interactive tarafından geliştirilen ve yayınlanan çok oyunculu bir fps oyunudur. Motor olarak Valve’ın Source ismini verdiği oyun motorunu kullanmaktadır.

22 Ocak 2014 tarihinde yayınlanan Insurgency gerçekten hak ettiği değeri görmediğine inanıyorum. Belki eski bir oyun olduğu içindir çünkü oyunda birçok bug diye tabir ettiğimiz yazılım hatası var. Oyuncular bu yazılım hatalarını kullanarak oyun haritasının sınırlarını dışına çıkmak, duvardan diğer oyuncuları görerek hareketlerini bilmek gibi birçok şeyi yapabiliyor. Ama bunlara rağmen gerçekten güzel ve zor bir oyun.

İlk başlarda size zor gelebilir çünkü yeri geliyor tek vuruşta ölüyoruz yeri geliyor ayakta kalıyoruz. Biraz zaman geçirdikçe hem oyunu öğreniyoruz hem de haritaları artık ezbere bilir hale geliyoruz. Bu sayede oyuncular nerede pusu kurabilir, nereden çıkabilir bunları sezebiliyoruz.

Oyunun ücretsiz atölye desteği var. Bu sayede karakter modellerini, silah ve patlayıcı gibi eşyaların görüntüsünü, ses efektlerini istediğimiz gibi değiştirebiliyoruz.

Şu sıralar maksimum 2000 global çevrim içi oyuncusu bulunuyor ama Türk sunucuları her daim 7/24 dolu bilhassa etkinlik zamanlarında sunuculara girebilmek için sıra bekleyenler oluyor. 300’den fazla Türk oyuncu var bunun yanı sıra 5’ten fazla Türk takım ve klan mevcut. Takımlar arasında kıyasıya rekabet var diyebilirim bazen bu rekabet ülke sınırlarını aşıp yabancı klan ve takımlarla dostluk maçına kadar gidebiliyor.

Steam mağaza üzerinde yayınlanan Insurgency indirim günlerinde 2 TL gibi küçük bir ücret ile satışa çıkıyor. Bu ücret tabii her zaman bu kadar düşük değil ama sıkı takip ederseniz bazen ücretsiz bile olabiliyor.

Yorum yapın