Dell’in 34 İnçlik Qd-Oled Monitörünü Tatnıttı

Dell’in 34 inçlik QD-OLED monitörü 2022 Mart ayında satışa sunacak. Samsung’un kuantum nokta OLED (QD-OLED) teknolojisini kullanan Dell’in Alienware monitörü, bu baharda şaşırtıcı derecede makul 1.299 dolara ulaşacak, şirket bir tweet ile duyurdu . Dell , geliştirilmiş parlaklık, renk aralığı ve tekdüzelik ile OLED ekranların ultra yüksek kontrastını vaat eden kavisli, 34 inçlik oyun ekranını ilk olarak CES’te tanıttı .

Bu fiyat ucuz görünmeyebilir, ancak diğer OLED monitörler çok daha pahalıya mal olabilir. LG’nin 32 inçlik UltraFine OLED modeli 3,999 ABD Doları , 27 inçlik UltraFine modeli bile 2,999 ABD Doları tutarındadır .

Alienware modeli, 3.440 x 1.440 çözünürlük, 175 Hz yenileme hızı, yüzde 99.3 DCI-P3 renk gamı, 1.000.000:1 kontrast oranı ve 1.000 nit tepe ile 250 nit parlaklık ile içerik oluşturuculardan çok oyuncular için tasarlanmış özelliklere sahiptir. . Ayrıca, OLED ekranlar için minimum DisplayHDR True Black 400 standardına uygun HDR sunar.

Samsung’un QD-OLED teknolojisi , kırmızı ve yeşil üretmek için kuantum noktalarından geçen mavi organik ışık yayan diyotlar kullanır. Bu, mavi ve sarı OLED bileşikleri kullanan standart OLED ile karşılaştırılır. Mavi en güçlü ışık enerjisine sahiptir, bu nedenle QD-OLED teoride daha fazla parlaklık ve verimlilik sunar. Diğer avantajlar arasında daha uzun kullanım ömrü, daha aşırı görüş açıları ve daha az yanma olasılığı bulunur.

Bununla birlikte, teknoloji yepyeni olduğu için nasıl performans gösterdiği henüz görülmedi. Alienware monitör bu bahar piyasaya çıktığında daha fazlasını öğreneceğiz ve yakın gelecekte Sony’nin 55 ve 65 inç QD-OLED Bravia TV’lerini görmeyi bekleyebilirsiniz.

Yorum yapın