Deniz Kızları Gerçek Midir?

Deniz Kızı Nedir?

Deniz Kızı ; Nefes alma işlemlerini akciğer ve ekstra olarak solungaçlarıyla yapan, efsanevi bir yarı insan yarı hayvan olduğu biline türe verilen addır.. Yüzyıllardır şehir efsanelerinde isimleri geçmekte birden fazla şekilde hikayeleri anlatılmaktadır.

Deniz Kızları İle İlgili Efsaneler

Antik Yunan mitolojisinde deniz kızları , ‘Seirene’ olarak adlandırılır. Efsanelere göre sesleri çok güzeldir , balıkçıları söyledikleri şarkılar ile büyüleyip denizin dibine çekip boğarlarmış. Bu yüzden balıkçılar deniz kızlarının yaşadıklarını düşündükleri sularda kulaklarına tıpa ve benzeri şeyler takarlarmış dışarıdan gelen şarkı seslerini duymamak için..

Bir başka efsaneye göre deniz kızları aşık oldukları balıkçıları denizlerin altında saklı olan krallığa götürüp orada onlar ile yaşarlarmış..

Deniz kızlarının göz yaşlarının her türlü hastalığa çare olduğu söylenmekte olan farklı bir efsanedir.

Türkiye’de foça tarafında yıllar önce yaşadığı düşünülen deniz kızı ile ilgili ilginç hikayeler anlatılmaktadır. Aşık olduğu balıkçı ile evlenip çok uzaklara ayak basılmamış adalardan birine gittikleri gibi gibi.. Tabi adı üstünde söylenenler birer efsaneden ötesi değil açıkçası..

Real Mermaid Video

Mermaids with real supernatural creatures caught on cameras ..

Gerçek deniz kızı videosu !! izlerken şok olacaksınız !!

Real Mermaid Video

Deniz Kızı Resimleri

Gözlerinize İnanamayacaksınız.. Gerçek Deniz Kızı Resimleri !! Efsaneler Gerçeğe Dönüşüyor..

Deniz Kızları Hakkında Gizli Gerçekler

Ünlü kaşif Kristof Kolomb yazdığı özel notlarında denizde deniz kızları ile karşılaştığını açıkça belirtmiştir.

Yunan mitolojisinde deniz kızlarına benzerlikleri ile adlandırlan baş bir varlık daha vardır “Nereid” adı verilen su perileri ile deniz kızlarını birbirine karıştırmamak gerekmektedir. Yunan mitolojisinde denizleri efendisi tanrısı olan Poseidon’un eşi su perisidir örneğin.. Su perisi ve deniz kızı , bu iki canlı birbirlerine aşırı benzemektedirler..

Bir çok kültürde deniz kızlarının varlığı efsanevi olsa bile kabul görmektedir..

Modern bilim deniz kızlarının varlığını kabul etmese de deniz kızları hakkında bilinmeyen gerçekler gün be gün açığa çıkmaktadır. Özellikle kameralara yakalan videolar ve birebir onları gören insanların şahitlikleri anlattıkları bu efsanevi yaratıkların varlığı hakkında aklımıza türlü şüpheler doğurmaktadır..

Kısaca özetleyecek olursak deniz kızı diye bir canlı yoktur denilmektedir. Bunun nedeni de videolardan ve resimlerden başka ele geçirilen herhangi bir kanıtın olmamasıdır diyebiliriz.. Ama gerçek orada bir yerde bizi bekliyor..

Yorum yapın