Deride Kızarıklık Nedenleri ve Nasıl Geçer?

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Deride kızarıklık genelde açık tenli kişilerde daha çok ortaya çıkar. Cildi hassas olan kişilerin alerji, güneşe maruz kalma veya çevresel faktörler gibi birçok nedenden kaynaklanarak cildinde kızarıklar meydana gelebilir.

Kızarıklıklar herhangi hastalık, ilaç kullanımı sonucu ortaya çıkmıyorsa kısa zaman içinde kendiliğinden geçer. Şunu belirtmek isterim uzun süreli geçmeyen kızarıklıklar cildinizde meydana geliyorsa cilt doktoruna gitmenizde fayda var çünkü herhangi bir hastalığın habercisi olabilir erken teşhis her zaman oluşa bilecek önemli sağlık sorunlarının önlenmesine yardımcı olur.

Kullanılan bazı ilaçlar, sıcak, soğuk ya da psikolojik nedenler gibi etkenlerden dolayı cildin kan dolaşımını hızlandırır ve vücutta kızarıklıkların belirmesine neden olur.

Bazı kişilerin cildi çok hassastır en ufak bir şeyde kızarır ve alerjik durumlar ortaya çıkar. Sürekli kızaran cildiniz varsa doktora gidiniz nedenlerini ancak bu şekilde öğrenebilirsiniz. Başkalarının tavsiyelerine dayanarak ilaç veya bitkisel tedavi uygulamak zararlı olabilir.

Yorum yapın