Deutsche Bank Analistleri: “Bitcoin (Btc) Varlığı İnkâr Edilemez”

Deutsche Bank analistleri ” Bitcoin (BTC) sanal para birimini 1 trilyon dolar değerine gelebilir. Sürekli büyüme potansiyeli barındıran Bitcoin para birimi, görmezden gelinemez” dedi.

Deutsche Bank Research, Deutsche Bank’ın finansal araştırma yapan yan kuruluşu; sadece Bitcoin için oluşturulmuş, “Ödemelerin İstikbali: Seri 2 kısım III. Bitcoin: Ödemelerin Geleceği: Seri 2 Kısım III. Bitcoin: Tinkerbell Etkisi Kendi Kendini Gerçekleştiren Bir Kehanet Olabilir mi?” adlı çalışmayı yayınladı. Bu 18 sayfalık çalışmanın içeriğinde Bitcoin kripto para biriminin temel özelliklerini sunarak, Bitcoin’in 1 trilyonluk bir varlığa nasıl dönüşebileceğini analiz etti.

Deutsche Bank Research “Bitcoin gittikçe yükseliyor fakat bir varlık sınıfı şeklinde genişlemesi sınırlı düzeyde” dedi.

Bunun üzerine Deutsche Bank analistleri, şirket ve varlık yöneticilerin ekosistemde var oldukları sürece Bitcoin değerinin artmasının süreceğini öne sürdü. Banka, hükümetlerin ve merkez bankaların kripto para gerçeğini kabullendiği bu sebepten dolayı 2021 yılı sonunda düzenleme beklediklerini açıkladı.

Analistler ” Bitcoin dengesiz bir fiyat aralığı olduğunu, gelecek iki veya üç yıl içerisinde bir dönüm noktası olacağını düşündüklerini açıkladılar.

Yorum yapın