Didim Yaz Tatili İçin Hala En Uygun Yerler Arasında Yer Alıyor

Ege sahilleri her yıl milyonlarca turisti ağırlamaktadır. Koylarıyla ünlü ege sahilleri, denizin ve doğanın güzelliğiyle tatile gelenleri büyülemektedir. En çok turistin ziyaret ettiği yerlerden birisi de Didim. Yazlık tatil yeri denildiği zaman akla ilk gelen yerlerin başında Didim gelmektedir. Didim’i ziyaret eden turistlerin büyük bir kısmı İngiliz olmakla beraber, son yıllarda Rus turistlerde de büyük bir artış görülmektedir.

Didim, Aydın iline bağlı bir turizm merkezidir. Didim’de ilk yerleşim izleri M.Ö. 8. Yüzyıla kadar dayanmaktadır. Persler, Bizanslılar ve Romalılardan sonra 1071 yılında Türklerin Anadolu’ya gelmesi sonucu, bu bölgenin kapıları Türklere açılmıştır. Bölge, 1. Haçlı seferleri sonucunda tekrar Bizanslıların eline geçmiştir.

Tarihi ve turistik güzellikleriyle dikkat çeken şehirde ki en önemli tarihi yapı Apollon Tapınağı‘dır. Tarihi özelliklerinin yanı sıra Didim, yaz tatili için oldukça ideal bir yerdir. Uzun sahili ve deniz suyu sıcaklığı yaz tatili için çok idealdir. Deniz, yaklaşık 200 metre açıldığınızda bile boyunuzu geçmeyecek bir yapıdadır. Bu nedenle Didim, deniz tatili için uygun bir yerdir. Ayrıca gece hayatı da oldukça canlıdır.

Yorum yapın