Dijital Medya Uzmanı Nedir? Nasıl Olunur? Maaşları Ne Kadar?

Günümüzde önemi gittikçe artan meslek dallarından biri haline gelmiş olan dijital medya uzmanı, gün geçtikçe daha çok talep gören bir meslek haline gelmekte. Dijital medya uzamanı nedir, nasıl olunur ve dijital medya uzmanı maaşları ne kadardır sorularına bu yazımızda değindik.

Dijital medya uzmanı, hizmet almak isteyen kurumun dijital medya platformlarında tanıtımını sağlamak, marka değerini yükseltmek için gerekli çalışmaları yürüten kişidir. Geniş bir görev listesi bulunmakla birlikte özellikle e-ticaret yapan firmalar için vazgeçilmez bir sorumlu olarak karşımıza çıkmakta.

Dijital medya uzmanı görevleri ise temel olarak aşağıdaki gibi listelenebilir;

  • Marka değerinin yükseltileceği firmanın web sitesini, blog ve diğer bölümlerinin çeşitli metin, video gibi içeriklerle destekleyerek dijital medya için gerekli olan içeriklerinin oluşmasını sağlamak.
  • Dijital pazarlama alanında gerekli olan çalışmaları yönetmek.
  • Firmanın hedeflerine uygun olarak dijital kampanyaları yönetmek.
  • Oluşturulacak kampanya ve reklam giderlerinin bütçe raporlarını oluşturmak.
  • Rakip firmaları doğru analiz ederek rekabeti en iyi şekilde yürütmek.
  • Web sitesinin Arama Motoru Optimizasyonu konusunda eksiklerini gidermek.

Dijital Medya Uzmanı Nasıl Olunur?

Geleceğin önemli meslekleri arasında görülen dijital medya uzmanlığı da yer almakta. Bu konuda kariyer yapmak isteyenler ise dijital medya uzmanı nasıl olunur konusunu merak etmekte.

Dijital medya uzmanı olmak için bu konuda kişisel olarak kişinin kendini geliştirmesi gerekir. Dijital medya uzmanlığı konusunda bazı üniversiteler eğitim sertifikaları vermektedir.

Burada önemli olan kişinin kendisini bu konuda her zaman yenilemesi ve çalışmalarını gerçekleştirerek tecrübe sahip olmasıdır. İş bulma konusunda ise referans çalışmalar oldukça önemli bir rol oynamaktadır.

Dijital Medya Uzmanı Maaşları Ne Kadar?

Dijital medya uzmanı olmak isteyenler bu meslekteki maaş miktarlarını da merak etmekte. Maaş konusunda ise diğer mesleklere göre stabil olmadığı görülmekte. Düzenli olarak çalışılan şirketlerde tecrübeye göre 4.000TL ile başlayabilmektedir.

Ancak tecrübeli dijital medya uzmanı maaşları ise genel olarak alınan işlere göre belirlenmekte ve bu fiyatlandırmak tamamen uzamanın tecrübesine bağlı olarak değişmektedir. Burada projenin de büyüklüğü fiyatın belirlenmesinde önemli rol oynamakta.

Yorum yapın