Dikkatleri Üzerinize Çekecek Pratik Kombinler

Kıyafet dolabını açtığımız anda bir telaş sarar insanı. Eğer çalışan biriyseniz, yarın sabah ne giysem, diye düşünür durusunuz. Kıyafetleri birbirine kombinlemeye çalışır, birini çıkarır, diğerini giyersiniz. Arkadaşınızla buluşurken hem pratik ve sade olsun, hem de dikkat çekici kombinler isteriz. Sade giyinip dikkatleri üzerinizde toplamak doğru kombinleme ile mümkün olacaktır.

Havanın durumuna göre ve mevsime göre giyinmek daha doğru olacaktır. Seçilecek kıyafetlerin cildinize zarar verecek nitelikte olmamasına da özen gösterin. Ayrıca size yakışmasını da istiyorsanız mutlaka bedeninize uygun seçimler yapın. Bu sayede sağlıklı bir sonuca ulaşım sağlayabilirsiniz. Görsel kaliteye önem vermek şık bir duruş yakalamanıza yardımcı olacaktır. Bunun için bu ayrıntıya gereken özeni mutlaka gösterin.

Yarın Ne Giysem Diye Düşünmeyin

Yarın ne giysem diye düşünürken, genelde akşamdan kıyafetler hazırlanır. Havanın durumuna göre şık ve sade kombinler yapmak mümkün. Mesela şort ya da etek giyilecekse külotlu çorap kombini çok önemlidir. Ne giyileceğinden çok nereye gidileceği ilk düşünülmesi gereken konudur. Eğer gündüz bir kahve içmeye çıkacaksanız blue jean olmazsa olmazlardandır. Üzerine bluz, altına rahat bir spor ayakkabısı giyilebilir. Tek dokunuşla tarzınızı değiştirebilirsiniz spor ayakkabısı yerine stiletto bir ayakkabı giydiğinizde de gayet sade ve şık olabilirsiniz.

Sade ve Şık Olmanın Pratik Kuralları Nelerdir?

  • Öncelikle nereye gideceğiniz, sade ve şık olmak için önemli unsurlardan biridir.
  • Gideceğiniz mekânın açık veya kapalı olması, gece ya da gündüz olması, renk, giysi ve aksesuar açısından önemlidir.
  • Resmi bir davete katılıyorsanız siyah elbise kurtarıcınızdır.

Tüm bunlara dikkat edildiğinde sade ve şık görünebilirsiniz. Bazen gündüz acele çıkmanız gereken durumlar olabilir. Gündüz tercihiniz blue jean, üzerine gömlek ve bir spor ayakkabısı sizi şık gösterir. Resmi bir davette dolabınızda mutlaka siyah bir elbise bulunmalı, altına stiletto ile kombinleyip şık görünebilirsiniz. Enerjinizi kıyafetlerinize yansıtın. Ne kadar rahat giysiler tercih ederseniz o kadar pozitif olursunuz. Seçtiğiniz kombinler de kaliteye de önem verin. Bu sayede görsel olarak da şıklığı yakalayabilirsiniz. Enerjiniz ile de bu sayede herkesi etkileyebilirsiniz.

Yorum yapın