Dirsek Kararması Neden Olur? Nasıl Geçer?

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Yaz aylarında daha çok görülen dirsek kararması kadınlarda sık görülen kötü görüntüye neden olan cilt sorunudur bayanların derisi erkeklere göre daha hassas olduğu için bayanlarda görülme sıklığı bu yüzden çok tabi sık olmasa da erkeklerde de görülebiliyor.

Herhangi bir hastalık belirtisi değildir fakat görünüm açısından hoş görülmediği için bu durum kadınların bir hayli canını sıkmaktadır.

Dirsekler Neden Kararır?

Dirsek kararması nedenleri genel olarak, güneşe çok fazla maruz kalınması ve kuru bir cilt yapısına sahip olunması dirsek kararmasının başlıca nedenleridir.

Dirsek kuru olduğu için kısa kollu giysiler giyildiğinde güneşe maruz kalındığında ortaya çıkar birde masa başı çalışanlarda çok görülür dirsekler devamlı masayla temas halinde olduğu zaman ortaya çıkar zaten dirseklerinize baktığınızda kuru olduğunu göreceksiniz nemlendirici kullanırken dirseklere de sürülmesi gerekir.

Dirsek Kararması Nasıl Geçer?

Derideki kararma kısa kol giysi giyen çoğunlukla bayanlarda görülen tehlikesi olmayan sadece lekelenmedir eğer aynı problemi sizde yaşıyorsanız telaşlanmayın çaresi burada bazı nemlendirici özelliği olan kozmetik ürünleriyle dirsekte oluşan kararmalardan kurtulabilir siniz fakat kozmetik ürünleri kimyasal olduğu için kullanmanızdan yana değilim. Evinizde doğal yollarla kendinizde yapacağınız bir kaç tane kür tarifi ile kurtulabilirsiniz.

Evde Yapabileceğiniz En Çok Tercih Edilen Doğal Kürler

Dirsek kararmasına karşı birinci kürümüz limonu ortadan ikiye kesin dirseğinize ovarak sürün isterseniz limonun üzerine tuz da dökebilirsiniz 15 dakika bekleyin ılık suyla yıkayın bu işlemi haftada 2 kere uygulayın.

İkinci kürümüzde elma sirkesiyle yapılmaktadır 2 kaşık yoğurt ve 1 kaşık elma sirkesi ikisini karıştırın dirseklere masaj yaparak uygulayın bu şekilde kararmalardan kurtulmuş olacaksınız.

Yorum yapın