Diş Çektirmek Canımı Acıtır Mı?

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Sizlerin de benim gibi boş yere korkmanızı istemiyorum. Sizlere faydam dokunsun istiyorum bu yüzden de yaşadıklarımı paylaşmak istedim. Diş ağrısı başka ağrılara benzemez çeken bilir derler ya. Dişim çürümüştü çok ağrıyordu fakat korkudan doktora gidip bir türlü dişimi çektiremiyordum..

Bir keresinde dişim çok ağrıdı o ağrıyı halen de unutamıyorum. En basiti su içerken dişim fena sızlıyordu nasıl içtiğimi bile bilmiyorum su içmeye bile hasret kalmıştım. En sonunda cesaretimi topladım bir kaç arkadaşın gazına da geldim tabi ki karar verdim dişimi çektirmeye diş hekimine gittim muayene masasına yattım yatmasına ama korkuyorum korktuğumu da belli etmiyorum tabi ki doktora saçma sapan sorular soruyordum.

Bu diş 20’lik dişti neyse doktor dişiniz çekilecek dediğinde yattık bir kere masaya artık ne olacaksa olsun dedim. Sadece damağıma morfin iğnesi vurunca biraz acıdı korktuğum kadar değilmiş 10-15 dakika gibi bekledim çağırdı yanına tekrar muayene masasına yattım. Ben kendimi öyle sıkıyorum ki sanki cellada kellemi vermişim beni kesecek gibi korkuyorum. Doktor dişi çekmiş bana hadi kalk bitti dediğinde ben dişimi gerçekten çektin mi diye sordum dişi gösterince ya ben korkudan dişimi çektirmiyordum dedim.3 ay sonra dişimin bir tanesi daha aynı şekilde çürümüştü ağrı yapıyordu hemen doktora gittim rahat rahat dişi çektirdim. İlkinde çok korkuyordum gitmiyordum 2 incisinde de koşa koşa gittim. Anlayacağınız diş çektirmek çok basit bir olaydır. Sizde korkuyorsanız eğer dişinizi çektirmeye o acıyı boş yere çekmeyin hemen gidin çektirin. Hiç acımayacak size garanti veriyorum.

Yorum yapın