Doğal Sabunlar Ve Faydaları Neler?

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Doğal sabunlar cilt üzerinde oluşan yağlanmalar, sivilceler, kırışıklıklar, sarkmalar ve selülitlere karşı etkili çözümler olabilirler. Asırlara dayanan tarihlere dayanan doğal yöntemlerle meydana getirilen sabunlarda kesinlikle katkı maddeleri veya kimyasallar içermezler.

Doğal Sabunların Faydaları ;

  • Vücuttaki yağlanmalara karşı etkilidir.
  • Vücuttaki sivilcelere iyi gelebilir.
  • Kırışıklıklar için etkilidir.
  • Egzema ve sedef hastaları için doğal olması için tercih edilebilir.
  • Selülit ve sarkmalara karşı faydalıdır.
  • Cildi temizleme etkileri yüksektir ve peeling özellikleri bulunur.

Doğal Sabunlar ve Yararları ;

1. Kil Sabunu ; Kil sabunu cilt için oldukça yararlıdır. Nedeni ise kil içindeki kimyasallar cildi yenileme etkisi vardır ve bu kimyasallar cildin salgıladığı maddelerle aynı olduğunu için hızlı etkiler gösterebilir.

2. Kükürt Sabunu ; Ciltteki yağ dengesini düzenlemede yardımcı olur. Genellikle yağlı cilt yapısına sahip kişilere önerilir ve fazla yağı alarak düzenleme yapar. Ayrıca ölü deriyi vücuttan atar ve arındırır. Cildi pürüzsüzleştirir, sivilceleri kurutur.

3. Gül Sabunu ; Gül yağı ve gül sabunu cilt için çok etkilidir. Çok eski tarihe kadar dayanan gül kadınların güzellikleri için tercih ettikleri en yoğun bitkidir. Cildi sıkılaştırır, ışıltı ve parlaklık kazandırır. Ayrıca sivilceleri yok eder ve cilt üzerindeki izlere karşıda yararlıdır.

4. Kayısı Sabunu ; Nemlendirici etkilidir. Cilde büyük oranda nem kazandırır ve cilt kuruluğuna çok iyi gelir. Cildin yağ oranını dengeler, ciltte yeni hücre oluşumlarını destekler ve cildin yaşlanmasını geciktirir.

5. Papatya Sabunu ; Cilt lekelerine karşı etkilidir ve siyah noktaları geçirebilir. Cildi dinlendirir, yatıştırır, egzema ve kaşıntıya iyi gelir. Selülit tedavilerinde de tercih edilir.

6. Zeytinyağ sabunu ; Cildin pütürlü görüntüsünü yokederek parlamasını ve canlanmasını sağlar. Egzema, sivilce ve siyah noktalara iyi gelir.

7. Lavanta Sabunu ; Cilde doğal parlıklık kazandırır. Özellikle cilt yanıklarında kullanılır ve sivilceleri hızlı tedavi eder.

Yorum yapın