Doğum Günün Kutlu Olsun Android

Android İşletim Sistemine sahip ilk cihaz olma özelliğine sahip olan T-Mobile G1 modelinin pazara sunulduğu ilk günün içerisindeyiz. Bu kapsamda bugünü Android‘in Doğum Günü olarak ele almamız da yanlış olmayacaktır.

Global pazarda HTC Dream olarak satışa sunulan T-Mobile G1 modeli bir anlamda ileriye yönelik oldukça ciddi bir adım ve dünyada liderliğe gidecek bir işletim sisteminin ilk doğum anı idi.

Google firmasının bile bu denli hızlı bir büyüme beklemediği, zaman içinde pazarda oturup ses getireceğini düşündüğü Android İşletim Sistemi 4 yıl önce bu cihaz ile hayatlarımıza merhaba diyordu.

Beklentilerin üzerinde bir başarı gösteren ve şu anda 1,3 Milyon günlük aktivasyon sayısına ulaşan Android İşletim Sistemi 4. Yaşını bitirip 5. Yaşına girerken dünya pazarının da lider işletim sistemi olmayı başardı.

Kendisi ile birlikte Samsung ve HTC firmalarını da dirilten, LG firmasına bir ivme kazandıran Android İşletim Sistemi ilk çıktığında bilinmese bile bir anlamda Nokia firmasını zor duruma düşürecek olan bir işletim sistemi olarak ilerleyen yıllara damgasını vuracaktır.

Yorum yapın