Dondurulmuş Instagram Hesabını Yeniden Açma

Instagram, ücretsiz fotoğraf ve video paylaşma platformudur. Arkadaşınıza, sevgilinize, paylaşılan gönderilere kızdığınızdan dolayı Instagram hesabını dondurmuş olabilirsiniz. Instagram’a giriş yapmak istediğinizde kullanıcı adı ve şifre yanlış hatası alırsınız. Aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayarak, dondurulmuş Instagram hesabını yeniden açabilirsiniz.

Instagram Nedir?

Instagram, kullanıcıların fotoğraf ve video paylaşmasına imkân tanıyan bir uygulamadır. 2010 yılı Ekim ayında, Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından kuruldu. 2012 yılında Facebook tarafından satın alındı. Instagram’ı 2010 yılında sadece IOS işletim sistemine sahip cihazlar kullanabiliyordu. 2012 yılında Android işletim sistemine sahip cihazların kullanımına da sunuldu.

Web Sitesi Veya Uygulamayı Kullanarak Dondurulmuş Instagram Hesabını Açma

Dondurmuş olduğunuz Instagram hesabını yeniden açmak çok kolaydır. Yapmanız gereken tek işlem, Instagram uygulaması ya da web sitesini açarak en son kullanmış olduğunuz bilgilerle giriş yapmaktır. Şifre ve kullanıcı hatası almıyorsanız, Instagram hesabınız aktif hale gelecektir.

Kullanıcı Adım Ve Şifrem Doğru Ancak Yeniden Giriş Yapamıyorum

Yazımızın ilk başında söylemiştik. Dondurulmuş Instagram hesabını yeniden açmak isteyen birçok kişi, kullanıcı hatası ve şifre hatalı uyarısı alabilirsiniz. Aslında kullanıcı adı ve şifreniz hatalı değildir. Dondurulmuş hesap nedeniyle, 48 saat içinde bu hatayı alırsınız. 48 saat geçtikten sonra web sitesi veya uygulama kullanarak giriş yapamıyorsanız, şifrenizi yenileyerek giriş yapmayı deneyin.

Instagram Şifre Sıfırlama Yöntemi

  • Uygulama veya web sitesinden Instagram’ı açın.
  • Şifremi unuttum butonuna basın.
  • Karşınıza çıkan kutucuğa kullanıcı adı, e-posta adresi veya telefon numaranızı yazıp ileri deyin.

Bu adımları sırasıyla uyguladığınızda, e-posta adresinize şifre sıfırlama adresi gönderilecektir. Gönderiyi açtığınızda hem kullanıcı adınızı öğrenir, hem de şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

Facebook Hesabınızı Kullanarak Dondurulmuş Instagram Hesabını Yeniden Açma

Yukarıda anlattığımız yöntemleri kullanarak, dondurulmuş Instagram hesabınızı açabileceğiniz gibi, Facebook adresinizi kullanarak da Instagram’a giriş yapabilirsiniz. Bu yöntemi kullanmak için Instagram hesabınızı Facebook’a bağlamış olmanız gerekiyor. Instagram uygulamasını açın ve Facebook ile giriş yap butonuna basarak dondurulmuş Instagram hesabınızı açabilirsiniz.

Yorum yapın