Dropbox’ta Bulunan Dosyaları Facebook Gruplarında Paylaşma

Dropbox sahip olduğu blog sitesinde, Dropbox hesabınızda bulunan dosyalarınızın Facebook ta dahil olunan gruplarda paylaşılabileceğini ya da Facebook arkadaşlarınıza dosya paylaşımı için davetiye gönderebileceğinizi duyurdu.

Bugün Facebook gruplarınızda bu özelliği canlı olarak test edebilirsiniz. Ama önce aşağıdan Dropbox hesabınızı Facebook hesabınıza bağlamanız için gerekli adımları takip etmeniz gerekmektedir.

Artık facebook üzerinden Dropbox ta sahip olduğunuz notları çalışma grubunuzla paylaşabileceksiniz. Ya da en son eklenen basketbol fikstürünüzü basketbol takımınızın bulunduğu gruba göndermeniz mümkün.

Eğer paylaşmış olduğunuz dosya üzerinde herhangi bir düzenleme ya da ekleme yaparsanız, bu otomatik olarak Facebook ta ki grubunuza da yansıyacaktır. Facebook grubunuzda paylaşmak için, grup sayfasında iken “ ADD FILE “ ya da “ DOSYA EKLE” bağlantısına tıklayınız.

DROPBOX HESABINI FACEBOOK HESABINA BAĞLAMA;

  1. E-posta ve şifreniz ile Dropbox hesabınıza giriş yapınız. Daha sonra kullanıcı menünüzden SETTINGS>>>ACCOUNT SETTINGS >>> CONNECT WITH FACEBOOK yolunu izleyiniz.
  2. Karşınıza bir diyalog penceresi çıkabilir. LOGIN WITH FACEBOOK seçin ve NEXT deyin. Karşınıza bir bilgi penceresi çıkacaktır.
  3. İşlemi tamamlamak için “ ALLOW “ deyin.

Yakın bir zamanda facebook’taki sayfanızın altında “dosya ekle“ kısmında Dropbox bağlantısı görünecektir.

Yorum yapın