Dünyada Gezilecek Yerler Nelerdir?

Dünya, çok çeşitli harika yerler ve ziyaret edilecek güzel yerler ile doludur, en iyilerin bir listesini derlemek oldukça zor olabilir. Hangi nedenle olursa olsun, asla kendi şehrinin dışına ayak basmayan bir yolcuyu düşünmek, ilk ziyaret edecekleri yerler neresi olurdu?

Dünyanın ziyaret edilecek en iyi yerlerinin listesi New York, Paris, Londra gibi harika şehirleri içermelidir; bunların her biri çok sayıda bireysel site veya ziyaret edilmesi gereken yerler ile doludur. Liste ayrıca, her biri kendi başına ziyaret etmeye değer belirli siteleri, anıtları ve yerleri içerir.

Nereye gideceğiniz ve ne göreceğiniz hakkında daha fazla fikir için ou okuyun

Machu Picchu, Peru

Peru’nun Andes dağlarında yüksek konumdaki Machu Picchu’nun şimdi İnka hükümdarları için kutsal bir kraliyet kaçışı olduğuna inanılıyor. MS 15. yüzyılda inşa edilmiş ve 100 yıldan kısa bir süre sonra terk edilmiş olan uzak alan, mükemmel bir şekilde birleştirilen, harçsız, karmaşık taş işçiliği ile şaşırmaya devam ediyor. Büyük çok tonlu taş bloklar, harç veya çimento kullanılmadan mükemmel bir şekilde birleştirilir.

Machu Picchu’ya yolculuk genellikle İnka İmparatorluğu’nun başkenti olan dağ şehri Cusco’da başlar. Cusco, keşfetmek için büyüleyici bir yer – Machu Picchu maceranızdan önce veya sonra birkaç gün geçirdiğinizden emin olun.

Inca Trail’i Cusco’dan Machu Picchu’ya çıkarmak mümkündür. Tam yürüyüş beş gün sürer, ancak daha yakın başlayabilir ve iz boyunca bir, iki veya üç günlük bir yürüyüş yapabilirsiniz. Çoğu insan treni yaklaşık üç buçuk saat süren Cusco’dan alır.

Maui, Hawaii

Bu Hawai adası ziyaretçiler için geniş bir deneyim yelpazesi sunuyor. Wailea’daki beş yıldızlı lüks bir tesiste plajda yemek yiyebilir, plajda yemek yiyebilir, Haleakala Ulusal Parkı’ndaki uyuyan bir yanardağa binebilir veya Batı Maui Dağları’ndaki bir yağmur ormanında yürüyüş yapabilirsiniz. Doğal manzara inanılmaz – gerçekten dünyanın en güzel adalarından biri.

Konaklama söz konusu olduğunda, rustik hippi bungalov yatak ve kahvaltılarından beş yıldızlı lüks resort otellerine kadar burada herkes için bir şeyler var. Wailea tüm lüks tatil köyleri var-bu sahil Maui Beverly Hills gibi. Burada kalıyorsanız, dışarı çıkmaya ve yerlilerin takıldığı Kihei’de biraz zaman geçirdiğinizden emin olun.

Angkor Wat Kamboçya

Kamboçya’nın Siem Reap şehrinin hemen dışında yer alan Angkor Wat, dünyanın en büyük dini sitesidir. Aslen 12. yüzyılın başlarında Khmer hükümdarı için bir Hindu tapınağı ve türbesi olarak yaratılmış ve 12. yüzyılın sonunda bir Budist tapınağına dönüştürülmüştür. Muazzam bir antik kentin sadece bir parçası. Angkor Wat tapınak alanı, Angor Thom şehir ve saray alanı idi. Bölgede, hepsi Angkor’un eski başkentinin bir parçası olan yüzlerce başka harabe alanı var.

Siem Reap’e ve tapınaklarına ve harabelerine şimdi Hong Kong ve diğer büyük Asya şehirlerinden günlük uçuşlar yoluyla kolayca erişilebilir. Konaklama, ucuz konukevlerinden lüks lüks tatil köylerine ve aralarındaki her şeye sahiptir.

Yorum yapın