Dünyamızın Oluşumu ve Gelişimi Nasıl Gerçekleşti?

Dünya nasıl oluştu? Dünyamızın oluşumu ve gelişimi nasıl gerçekleşti? İşte Bu sorulara cevap aşağıda verilmiştir.

İçinde yaşadığımız dünyanın nasıl oluştuğunu biliyor musunuz birçok teori yazılıp çizilmiştir gerçekte nasıl oluştuğu kesin olarak bilinmemektedir sadece bilimsel teoriler vardır. ALLAH.(c.c) dünyayı bir imtihan yeri olarak biz insanlar için yaratmıştır kısaca şöyle düşünelim dünya bir tarladır sadece bir kere ekilen ve bir kere mahsül alınan bir daha asla geri dönüp de ekilmeyen bir yerdir.

Neyse arkadaşlar bilimsel anlamda dünya nasıl oluşmuştur sizlere kısaca anlatacağım. ”Dünya güneşten kopan bir madde yığınından meydana geldiği bu kopma sonrası güneşin süratle dönmesi ya da başka yıldızın kütle çekimi etkisiyle gerçekleştiği diğer yıldızlarında aynı şekilde oluşan toz bulutu sayesinde ortaya çıktığı söylenmektedir”.

Dünyanın Oluşu ve Gelişimi Bilimsel Teoriler

Evrendeki yıldızların patlaması sonucu ortaya çıkan toz bulutlarının çekim kuvvetleri etkisiyle bir araya gelmesi dünyanın oluşmasına neden olmuştur ve güneş sistemindeki yörüngesine oturarak şimdiki halini almıştır. Eskiden dünyanın çok sıcak ve güneşten kopan bir parça olduğu sonraları atmosferin oluşması yağmurlarında yağmasına neden olarak alev topu olan dünyanın soğuyarak denizler, dağlar, taşlar ve çukarların oluştuğu söylenmektedir. Samanyolu galaksisinin de gaz ve toz bulutlarının kütle çekim kuvveti ile oluştuğu söylenmektedir evet arkadaşlar bu veriler sadece bilimsel araştırmalar sonucu ortaya çıkmıştır. Evet arkadaşlar dünyanın net ve kesin olarak nasıl oluştuğunu ALLAH’tan başka kimse bilemez çünkü dünya yaratıldığında canlı yaşamıyordu ben sadece kitaplarda yazan ödevlerinizde yardımcı olacak bilgileri yazdım umarım işinize yarar.

Yorum yapın