Dünyanın En Güzel 7 Ağaç Türleri Nelerdir?

Dünyanın en güzel 7 ağaç türleri birbirinden farklı özellikleri sayesinde görenleri adeta kendilerine hayran bırakmaktadır.

  1. Arokaryagiller familyasından olan Şili arokoryası, muhteşem görünümü ve renkli yaprakları sayesinde görenleri kendine hayran bırakmaktadır. Şili ülkesinde yetişen bu muhteşem araç türü, Şili ülkesini ziyaret eden turistler tarafından da ziyaret edilmektedir.
  2. Kanada ülkesinde bulunan Ormangülü Ağacı, muhteşem yapısı ve eşsiz görünümü sayesinde, dünyanın en güzel 7 ağaç türü listesinde yer almaktadır. Kırmızı renk tonuna sahip olan Ormangülü Ağacı 125 yaşında olması sayesinde ayrıca yaşlı bir ağaç türüdür.
  3. Anavatanı Madasgaskar ülkesi olan Ateş Ağacı, ayrıca Brezilya ülkesinde de görülebilmektedir. Dev bir yapıya sahip olan Ateş Ağacı, turuncu renk tonuna sahip olan ve bu sayede muhteşem bir ağaç türü olması sayesinde dünyanın en güzel 7 ağaç türü listesinde yer almaktadır.
  4. Oregon’da yer alan Akçaağaç Tüneli kırmızı renk tonundan oluşan muhteşem ağaç diziminden oluşmaktadır. Bu sayede dünyanın en güzel 7 ağaç türü arasında bulunmaktadır.
  5. Rengarenk gövdesi sayesinde görkemli bir görünüme sahip olan Gökkuşağı Okaliptüsü, süs amacıyla yetiştirilmekte ve gövdesi boyunca birçok farklı renk tonlarına sahip olmaktadır.
  6. Yosunlar ila kaplı olan Antartika Kayını, görkemli görünümü sayesinde dünyanın en güzel 7 ağacı arasında bulunmaktadır. Antartika bölgesinde yetişen bu muhteşem ağaç türü, ayrıca uzun dönemler boyunca dayanıklılığını korumaktadır.
  7. Güney Karolina bölgesinde bulunan Melek Meşesi Ağacı, oldukça şık bir görünüme sahip olması sayesinde dünyanın en güzel 7 ağaç türü arasında bulunmaktadır.

Yorum yapın