Dünya’nın En Pahalı Tatlıları Nelerdir?

Sultan’ın Altın Keki

İlk olarak tatlıya bir baktığınızda size altın bir külçeyi andırıyor olabilir ancak adından da anlaşıldığı gibi İstanbul Çırağan Sarayı’nda yiyebileceğiniz bir tatlı türü olarak karşımıza çıkıyor.

Tatlının tam olarak içinde 2 yıl Jamaika Romu’nda marine edilmiş olan armut, incir, kayısı ile birlikte hazırlanan bu kekin yapımı yaklaşık 72 saat sürüyor. Üstüne de ilave olarak karamel ve yenilebilir altın ile servis edilen kekimiz, gümüş kutu içerisinde zenginlere hitap eden bir tatlı olarak biliniyor.

Fiyatı: yaklaşık 3.000 TL

Three Twins Dondurma Sundea

Ünlü şaraplar ve şuruplar ile hazırlanın bu dondurma, tepesinde muzla süsleniyor. Birçok lüks restorantta yapılan bu dondurma, yiyenleri adeta büyülüyor.

Fiyatı: yaklaşık 10.000 TL

Haute Couture Makaron

Ünlü bir pasta şefi olan Pierre Herme tarafından yapılan kremalı makaronların dünyaca ünü bilinmektedir. Çeşitli tatlarda makaronlardan seçerek, zevkinize göre tatları koyabilirsiniz. Seçtiğiniz tatlara göre de fiyatları değişen makaronların tek biri 20.000 TL’ye kadar çıkabiliyor.

Çilek Arnaud

Dünyanın en pahalı ikinci tatlısı olarak bilinen Çilek Arnaud tatlısı, adından anlaşıldığı üzere çilek, kremşanti, dondurma ve naneyle yapılıyor. Ayrıca dondurmada 4.7 karat pembe bir elmas yüzük bulunmaktadır. Bu lüks tatlı servis edilirken yanında caz müzikte hediyesi olarak size sunulmaktadır. Fiyatı yaklaşık 4.5 milyon TL’dir.

Yorum yapın