E-Kitap Yazarak Para Kazanmak

Artık fiziksel kitapların yerini e-kitaplar almaya başladı. Şuanda e-kitaplar fiziksel kitaplara göre daha popüler durumda. Bunun sebebi ise artık insanların internete bağlı kalmaları.

E-kitap yazmak kolay gibi görünen ama içinde zorlukları olan bir iştir. Bu işi yapmak için sabırlı olmak gerekir. Bu yazıda e-kitap yazma aşamalarını yazacağız.

Kitabınızı Yazın Ve Bitirin

Kitabınızın konusunu, içeriğini ve diğer aşamalarını belirledikten sonra yazmaya başlayın. Para kazanmak için hızlı hızlı yazmaktan kaçının. Kitabınızın yazma aşamasını bitirdikten sonra yazım hatalarını kontrol edin ve kaydedin.

Kitabını Sanal Ortamda Kodlayın

Herkese en zor iş gibi gelen ama aslında çok kolay olan bir bölümdür. İsterseniz internetten birkaç tane video izleyerek kendiniz bile yapabilirsiniz. Fakat işi bir profesyonele yaptırmak ve uğraşmak istemiyorsanız internetten bu işi yapabilen birine para ile yaptırabilirsiniz.

Fiyat Belirleme

Kitabınıza fiyat belirlemek için diğer kitapların fiyatlarını incelemeniz ve ona göre bir fiyat belirlemeniz gerekir. Diğer fiyatlardan çok ucuz veya çok pahalı bir fiyat girmeyin. Satış yapmak için ortalama bir fiyat girin.

Son Tasarımlar

Kitabınız için ilgi çekici bir kapak yapmanız gerekir. İnsanlar bir kitabı açıklamaya bakmadan kapak fotoğrafından dolayı bile alabiliyorlar. Bunun için kapak fotoğrafı üzerinden biraz uğraşmanız gerekebilir.

Kitabınızı Satma

Kitabınızın son kontrollerini yaptıktan sonra artık satışa çıkarabilirsiniz. Bunun için en iyi platform xticaret.com sitesidir. Üye olmak için sizden belli bir miktar para istemektedir. Ardından kitabınızı satışa koyup satabilirsiniz. Satıştan gelen paranın tamamı size gitmez. Site satış üzerinden kendisine belli bir miktar komisyon alır ve kalan parayı size verir.

Kitabınızı satmak için bir diğer platform Google Kitaplardır. Burada kitabınızı bir kere satışa koyup satıldıkça gelen para ile kendinize pasif gelir kaynağı elde edebilirsiniz.

Kitabınızı satışa çıkarmadan önce incelemek için arkadaşlarınıza ve çevrenize bir kısmını atıp okutturabilirsiniz. Eğer daha fazla kişiye ulaşmak istiyorsanız bazı gruplarda kitabınızı paylaşıp yorumlarını alabilirsiniz. Size gelen yorumlara göre kitabınızı düzeltip son halini yayınlamanız daha iyi olacaktır.

Yorum yapın