Eco Termal Etiket Nedir?

Kağıt üzerine termal lamine işlemi yapılarak üretilen etiket türüne verilen ad Eco Termal Etikettir. Termal etiket grubunda yer alır. Barkod yazıcısının baş bölgesinde bulunan ısı ile termal sıvılaşma gösterir ve bu şekilde baskısı uygulanmaktadır.

Etiket bilindiği gibi; ürün tanıma, fiyat belirtme gibi işlemler için uygulanan bir semboldür. Ülkemizde etiket sanayisi oldukça yaygındır ve diğer ülkeler gibi üretimi fazladır. Ürün var ise muhakkak o ürüne bağlı tanıtıcı ya da fiyat biçilmek üzere bulunan bir etiketin de olması gerekmektedir. Sunduğu çeşitler oldukça fazladır. Kişinin isteği ve ihtiyacına bağlı olarak üretilmektedirler. Her etiketin özelliği ve kullanım alanları farklılık gösterebilmektedir.

Eco Termal Etiket kısa süreli üretimler için kullanılmakla beraber maliyeti oldukça uygundur ve bu yüzden de tercih edilen etiket türlerindendir. Tercih edilme sebeplerinden biri de kullanımında ribon bulunmamasıdır ve bu da maliyetini neredeyse yok denilecek seviyelere kadar indirir. Isı, nem, alkol, ışığa maruz kaldıkları da kararmalar gösterebilir. Özellikle nemli ve ısısı yüksek ortamlarda tercih edilmemesi gerekmektedir. Baskılı ya da baskısız üretimlerine ulaşmak mümkündür. Genellikle kısa süreli işlemler için kullanılmaktadırlar. Günü birlik ile saklama koşullarına uygun olur ise, üç ile altı aya kadar uzayan kullanma süreleri bulunmaktadır. Yine de kısa süreli ürünler için tavsiye edilir. Bunların arasında; şarküteri, manav, terazi etiketleri, hasta kayıt işlemleri, vezne işlemlerinde kullanımı daha memnun edici olmaktadır.

Yorum yapın