Egomanyak İnsanlar Hakkında

Egomanyaklar, gözlerine kestirdikleri rakibin CV’sine bakmaz; kör beyinlerinde adalet, başkasının kendisinden daha üstün olması kavramları yoktur… …Aslında kendilerine benzeyen milyarlarca insan olabilir ama onlar bulundukları ortamda kendilerini nadirleştirdiyse, bir müze parçasıymış gibi kasılmaya başlarlar. Rakipleri sizseniz, stilinizi taklit ederler; görünüşünüzü çalarak hem siz olup, hem sizi geçtiğini ‘sanarlar’ çünkü zaten olmayan becerileri onları şişiriyordur. Kendileriyle başedemezsiniz ve egomanya psikolojik bir hastalıktır şimdiden bilin…

Özellikle kendi halinde tatlı/iyi kızlara ve onların sevdiği erkeklere kafayı takarlar; kadın olsun erkek olsun egomanyaklar iki kişinin birbirini sevmesine katlanamaz.

Güzel bir olay/haber olmasın hayatınızda: Egomanyaklar tebrik etmez; gördüklerine sevinmez. Geleceklerini söyler gelmezler. Dünyanın hep kendilerini beğenmesini isteyerek, farkında oldukları kendi ezikliklerini ve eksikliklerinin acılarını dindirmeye çalışırlar. Buradaki hata onları bu kadar şişiren kişilerdedir ve işin gerçeği, şişiren kişiler onlara bulaşmalarından ve şirretlerinden korktukları için sürekli yalakadırlar…

Egomanyaklar yaptığı işte de kendini belli eder. Onlar için başarı sadece işyerinde bulunmalarıdır. Yanlış okumadınız sadece orada bulunmalarıdır. Araştırmalar, güzel dosyalar yapmazlar. Çok birşey yapmalarına gerek yoktur nasılsa takdir edileceklerdir.

Uzun emek veya beklemek gerektiren işleri size yaptırırlar. Bir aktivite için siz sıraya girersiniz ve onlar son anda gelirler… Kendilerine seslenirsiniz sizi duymazlar; onlar çok yukarıdadır sizi nasıl duysunlar? …Bir de egomanyaklar kas sporlarına kafayı saralarr ama kendilerini incitmekten pek korktukları için sizin yapmanızı isterler; yine buradaki amaç size fiziksel birşeyler yaptırmış olmak ve üstün hissetmektir.

Çok yakın çevrelerine hırçınlıklar gösterirler. Erkeklerse bile içlerinden şirret kadınlar çıkabilir. Kaprisleri boldur. Dışarıya gülücükler saçarken, kimi nasıl altedeceğine dair hesaplar yaparlar.

Egomanyakların boş vakitleri çoktur. Kendilerni geliştirmek gibi bir dertleri de yoktur o yüzden ne kitap okurlar ne evlerinde bir kitaplık vardır ne de kişisel gelişime kafa yorarlar. Bu sebeple çoğu egomanyak, benmerkezci ve bencil aktivitelerde bulunur. Örneğin başkalarının ne giydiğini, ne kullandığını, ne yiyip ne içtiğini takibe alırlar ve onları geçmek için aynen uygulamaya koyulurlar. Kendileri etrafında dönen aktivitelerin başında ise onları sürekli öven kişilere yemek daveti vermek; onları sürekli öven kişilerle gezmek, bütçeleri uygun olduğunca sadece ‘tasarım’ denen pahalı markalardan alışveriş yapmak gelir.

İleri derecede egomanyakların alkolik oldukları da görülür. Eleştiri kaldıramayan egomanyaklar kendini içkiye verir. Güpegündüz çakırkeyif görebilirsiniz. İçki markalarıyla hava atacakları bu yeni hayatlarında da havalı olmayı hedef alırlar.

Egomanyaklar muhakkak kendileri kadar egoist insanlarla yaşamlarını birleştirirler. Dışarıdan çevrelerine sürekli eziyet ve hava atarak yükselmiş bir çift olarak görünseler de birliktelikleri şirket, yatırımdır. Birbirlerini yalnızca üstün olmak için seçmiş olduklarından, kurbanlarıyla birlikte olup birbirlerini aldatırlar…

Yorum yapın