Eklektik Dekorasyon Nedir?

Eklektik dekorasyon terimini ilk defa duyanlardansanız. Eklektik dekorasyon nedir? sorusunun yanıtı için en doğru yere geldiniz. Bu harika dekorasyon anlayışının kökeni Eski Yunan’a dayanır. Eklektik kelimesi; “Eklektos” Kelimesinden gelmektedir. Seçilmiş anlamını taşımaktadır. Kısaca ve en mantıklı şekilde şöyle açıklanabilir: Seçici insanlar için özel olarak tasarlanmış dekorasyon stili, bu tarz özgün dizaynlar yaratmak isteyen insanlar tarafından tercih edilir.

Birçok tasarım anlayışı ile sizlerde evinizde eklektik dekorasyon stilini uygulayabilirsiniz. Modern, minimal eşya tercihi ya da Retro ile klasik tasarımı bir araya getirerek yeni özgün seçilmiş bir tarz yaratabilirsiniz. Eklektik dizayn stilinin en önemli özelliği de budur; doğru tasarım anlayışlarından yeni mükemmel bir tarz yaratmak.

Oturma Odası Eklektik Dekorasyon

Klasik ve modern dekorasyon anlayışının bir araya gelerek Eklektik dekorasyonu oluşturduğu harika bir oturma odası örneği. Modern bir masa, klasik renkli kanepeler, Vintage bir halı, doğru renk dağılımı ile estetik bir görünüm yaratılmış. Her bir parça adeta burada olduğunu söylüyor.

Yatak Odası Eklektik Dekorasyon

Vintage çizgiler, modern renkler yatak odasında Eklektik rüzgarı sizi de içine çekmiyor mu? Gerçekten büyüleyici bir tasarım. Seçilen renkler odaya yeni bir hava katmış. Daha ferah, daha konforlu bir alan yaratılmış ve bu büyüleyici güzelliği yaratmak için doğru ürünler seçilmiş. Örnek olarak daha iyilerini meydana getirebilirsiniz.

Eklektik Mutfak Dekorasyonu

Sade, modern, minimal tasarım anlayışının iç içe geçtiği bu harika örnek ile mutfaklarınızı daha konforlu bir hale getirebilirsiniz. Tüm eşyalar olması gerektiği yer de tüm renkler olması gerektiği gibi. Adeta huzuru bulacağınız, yediğiniz yemeklerden daha fazla haz alacağınız özel bir alan yaratılmış.

Eklektik Banyo Dekorasyonu

Vintage, modern çizgiler ile en iyi banyo eklektik dekorasyon örneği. Geniş, bir küvet, hasırdan yapılma eşyalar modernliği ve sadeliği ile dikkat çekiyor. Seçilen halı dahi bu tasarıma ne kadar özenildiğini gösteriyor. Daha rahat bir deneyim için bu harika tasarımı kendi evinizde, banyonuzda uygulayabilirsiniz.

Yorum yapın