El Camino: Bir Breaking Bad Filmi İnceleme

Gelmiş geçmiş en iyi drama dizilerinden biri olan ödüllü Breaking Bad dizisinin filmi olan El Camino: Bir Breaking Bad Filmi 11.10.2019 itibariyle Netflix‘te yayınlandı. Fragmanından gidişatını az çok kestirebildiğimiz El Camino dizinin devamı niteliğinde çekilmiş. Ana konu Jesse Pinkman üzerinden ilerliyor ve onunla son buluyor. Dizide gördüğümüz karakterlerin bir çoğunu tekrar görmek sevindirici. Tabi bazı karakterlerin kilo aldığı ve yaşlandığını haliyle maalesef gizleyememişler çünkü dizi biteli 6 yıl oldu.

Vince Gilligan‘ın “Yıllardır bunun için sabırsızlanıyordum”, “Memleketine ziyarete gitmek gibi”, “Biraz dejavu gibi” dediği filmi oyunculardan bile gizlemiş. Öyle ki oyuncular senaryolarını ellerine aldıklarında dosyaların üzerinde “Özel Proje” yazıyormuş.

Film’de dizinin son bölümünde adeta yarımda kaldı devam etmeli dediğimiz bölümünden sonra yaşananlar ele alınıyor. Ara flashback’ler ile diğer dizi oyuncularını da filmde görüyoruz. Bunlardan biride kuşkusuz Heisenberg yani Walter White (Bryan Cranston). Evet Saymyname Heisenberg‘e de yer verilmiş filmde. Görünce çok şaşırdım açıkçası Walter White‘ı beklemiyordum filmde çünkü devam niteliğinde çekildiğini biliyorduk.

Film’de şaşırdığım diğer sahne ise Jesse‘nin kaynakçıdan dürüstçe kendi payından para istemesi ve olumsuz yanıt sonucunda 2 kişiyi gözünü bile kırpmadan öldürmesi. Çünkü diziden hatırlayanlar bilir kimyacıyı gözleri yaşlı ve elleri titreyerek vurduğunu. Ama onun durumunda ve kaldığı kafesten gelen psikolojiden olsa gerek gözü dönmüş hayatını kurtarmak ve yeni başlangıç yapmak için her şeyi göze alıyor. Zaten Aaron Paul‘un yorumu da bu şekilde “Hikaye en nihayetinde özgür olabilmek için her şeyden vazgeçebilecek bir adamı takip ediyor”

Yorum yapın