El Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

El estetiği lokal anestezi ile yapılan bir işlemdir. Sadece yarım saat sürmektedir. Üç temel hedefi bulunmaktadır. İlki kaybolan deri altında yağ dokularını tekrar yerine koymak, ikincisi cilt kalitesini arttırmak, üçüncüsü lekeleri ortadan kaldırmaktadır. Kısa bir sürede genç ellere kavuşmanız artık çok kolay hala gelmiştir.

El Estetiği İşlemleri Nelerdir?

El gençleştirmesinde amaç el sırtında azalan cilt altı dokusunu tekrardan yerine koymaktır. İncelmiş ve yıpranmış bir elin kalitesini arttırmak ve lekeler varsa onları ortadan kaldırmak amaçlanmaktadır. Cilt altını dolgunlaştırabilmek için el sırtına yağ ve kök hücre enjeksiyonlarından, hacimlendirici dolgu uygulamaları yapılmaktadır.

Cilt kalitesini arttırabilmek ve nemlendirebilmek için saf hyaluronik asitiyle derin nemlendirme, PRP uygulaması, fibroblast kültürü ve kök hücre uygulamaları yapılmaktadır.

El Gençleştirme İşlemleri Kimlere Yapılmaktadır?

El gençleştirme işlemleri ellerinde yaşlanma belirtileri olan kişilere yapılmaktadır. Yaşla beraber eller de oluşan değişiklikler farklılık gösterebilmektedir. Ciltte incelmeler ve yıpranmalar oluştuğundan cilt kurur ve kırışır. Bu durumda incelme olacağından parşömen kağıtları gibi kolayca yırtılabilecek bir hal alır. İlerleyen yaşlar da ise el sırtında yaşlılık lekeleri adı verilen kahverengi, kırmızımsı lekeler oluşmaktadır. Güneş hasarına bağlı olarak oluşmaktadırlar.

El Gençleştirme İşlemlerinde Anestezi Gerekli Midir?

Yağ enjeksiyonları ameliyathane ortamlarında lokal anestezi altında yapılmaktadır. Diğer işlemler ofis şartlarında ve lokal anestezileri ile yapılabilmektedir. Yağ enjeksiyonları yaklaşık olarak 1 saat sürmektedir. Ofis şartlarında yapılan işlemler ise yarım saat sürmektedir.

El Gençleştirme Paket Nedir?

El gençleştirme paketlerinde her iki ele hacimlendirici dolgu yapılır, mikro-abrazyon ile el sırtında lekeler alınır, birer ay ara ile 2 defa PRP uygulaması ve ikişer hafta ara ile 4 defa derin nemlendirme yapılmaktadır. Sene bir ya da iki yılda bir uygulamalar önerilmektedir.

El Gençleştirme Sonrası

Yağ enjeksiyonları sonralarında kişi aynı gün evine gidebilmektedir. Bir kaç gün boyunca şişlik ve morarma olabilmektedir. Hasta ertesi gün duşunu alabilmektedir. Dolgu, PRP ve derin nemlendirmelerde hafif morluklar ve şişme görülebilmektedir. Hastanın günlük aktivitelerini etkileyecek derecede değildir. Mikro-abrazyon uygulamasında ise az şekilde kızarıklık ve bazen kabuklanma olabilmektedir.

Yorum yapın