Elon Musk : Dogecoin Bitcoin’i Şu Şartlarla Geçer!

Bilindiği gibi 12 Mayıs’da Elon Musk Bitcoin madenciliğinin fosil yakıtları yüksek oranda kullanmasından şikayetçi oldu ve bu yüzden Bitcon’i kabul etmediklerini açıklamıştı.

Daha sonra yine aynı gün Dogecoin geliştiricileri ile madencilik enerji tüketimini azaltmak için çalıştıklarını duyurdu. Dogecoin’in yarı zamanlı geliştiricilerinden Ross Nicoll, geliştirici ekibin Dogecoin’in güç tüketimini azaltmayı umduğunu, Musk’ın 2019 Nisan ayından beri Dogecoin ekibi ile birlikte çalıştığını açıklamıştı.

Dogecoin Bitcoini Şu Şartlar Yerine Gelirse Geçer

Dogecoin destekçisi bir twitter hesabı olan “@itsALLrisky”, Dogecoin’in neden Bitcoin’den daha iyi olduğu ve Musk’ın dediği gibi neden halkın kripto parası olduğu yönündeki görüşlerini paylaştı. Musk, Dogecoin’in, eğer 10 kat hızlı blok üretim zamanı, 10 kat büyük blok boyutu ve 100 kat düşük işlem ücreti gibi iyileştirmeleri yaparsa Bitcoin’i geçeceğini söyledi.

”Neden teknik olarak istediğiniz her şeyi yapan ve çok fazla geliştirme desteği olan ve en azından başlangıçta yüksek bir sahiplik konsantrasyonuna sahip olmayan sıfırdan bir kripto yapmıyorsunuz?” sorusuna Elon Musk’ın cevabı da şu oluyor:

”Sıfırdan yeni bir kripto para birimi yaratmanın başa dert açmaktan başka bir şey olmayacak.”

Dogecoin geliştiricilerinden Billly Markus’un Dogecoin’i sadece iki saatte yazdığını söylediğini düşününce Elon Musk’ın açıklamaları kulağa epey ilginç geliyor.

Yorum yapın