Elon Musk: Starlink Uydu Geniş Bant Beta Testi Yakında Başlayacak

SpaceX’in yörüngede 400’den fazla uçan yönlendirici var ve önümüzdeki aylarda bu sayıyı üçten fazla planlıyor.

Koronavirüs pandemisi nedeniyle dünyanın çoğu evde daha fazla zaman geçirdiği için geniş bant daha fazla talep görüyor ve Elon Musk’ın SpaceX’i daha fazla erişim sağlamak için çabalıyor.

Bu hafta şirket , büyümekte olan Starlink geniş bant takımyıldızının toplam boyutunu 400’den fazla hale getirmek için 60 uydudan oluşan başka bir toplu iş başlattı . Musk , önümüzdeki yıllarda Çarşamba günü ” özel beta “testi yaklaşık üç ay içinde başlayacak, ardından yaklaşık üç ay sonra kuzey enlemlerindeki test kullanıcıları için genel bir beta yapılacaktır.

Gelen Bir Twitter kullanıcısı cevaben , Misk kuzey Avrupa, Kanada ve ABD’nin kuzey bölgelerinde bu kadar anlamına gelebilir yeterince kuzeye olarak Almanya nitelendirir, hizmet denemek için uygun olabilir söyledi.

Uluslararası başvurular, SpaceX’in, gezegenin hemen hemen her yerinde uygun fiyatlı, düşük gecikmeli genişbant sağlama hedefini gerçekleştirmek için takımyıldızını sonunda 40.000’den fazla uyduya büyütebileceğini gösteriyor.

Ancak planın getiricileri var: en önemlisi, bu kadar çok sayıda uydunun astronomik gözlemler üzerindeki etkisi hakkında endişe duyan bilim adamları .

Musk, bilim adamlarının endişelerini gidermeye söz verdi ve şimdilik lansmanlar devam ediyor. 60 uydudan oluşan başka bir parti de Mayıs ayında patlayacak.

Yorum yapın