Emziren Anne Abiye Faydaları Nedir?

Abiye giyimi emziren annelerde oldukça çok görülmektedir. Bunun sebebi abiyenin bebeği emzirmek için çok uygun bir kıyafet olması ve evin dışında kimsenin olmadığı bir yerde bile bebeği emzirebilmeyi sağlamasıdır. Bunun dışında süt ile dolu göğüsler diğer pek çok kıyafette rahat etmemeyi sağlamaktadır abiye gibi bir kıyafet emziren annelerde en iyi seçenektir. Bu yazıda abiyenin emziren annelere olan faydalarını yazacağız.

1- Rahat Bir Kıyafettir

Hamilelik döneminden çıkan kadınlar kıyafet ile uğraşmak istemezler. Zaten bebeklerine yeterince bakmaları gerekiyorken üstüne hangi kıyafeti giysem diye düşünen kimse yoktur muhtemelen. Bu sebeple abiye emziren anneler ve hamilelikten çıkanlar içi popüler bir giyim haline gelmiştir.

2- Emzirmeyi Kolaylaştırır

Tişört veya gömlek ile emzirmek hem evde hem de gidilen yerlerde çok zordur. Fakat abiye gibi bir kıyafet ile özellikle de annelere özel hazırlanmış abiyelerde emzirmek kolaylaşır bebeğiniz daha kolay beslenir.

3- Sağlıklı Bir Kıyafettir

Annelere özel hazırlanan abiyeler sentetik içermez ve pamuktan yapılır. Bunun sonucunda hem emzirmeye etkisi olmaz hem de kişiyi rahat tutar. Emziren anneler çoğunlukla terletme yapmayan abiyeleri tercih eder.

Yorum yapın