En Çok Ses Getiren Ufo Olayları

Mcminnville, Oregon; 8 Mayıs 1950

Karısı gökyüzünde garip bir nesneyi tespit ettikten sonra Paul Trent tarafından fotoğraflanan bu görüntüler Oregon’daki McMinnville’de yerel bir gazetede yayınlandı. Kısa süre sonra, Trent fotoğrafları 26 Haziran 1950 tarihli Life dergisinde yayınlandı.

Santa Ana, California; 3 Ağustos 1965

Bu fotoğraf, karayolu trafik mühendisi Rex Heflin tarafından Santa Ana otoyolunun yakınlarında sürerken çekildi. Heflin görüşlerini bildirmedi ancak fotoğraflar 20 Ağustos 1965’te Santa Ana Register tarafından yayınlandı. Fotoğraflara el konulduğu bildirildi ve ufologlar arasında orijinallikleri konusunda anlaşmazlıklar ortaya çıktı.

Tulsa, Oklahoma; 1965

1965’te, neredeyse her akşam her yaştan insanın ve ABD genelinde yürüyüşün geçtiği bir dizi garip alçak uçuşan cisim bildirildi. Yıl ilerledikçe, rapor sayısı önemli derecede yükseldi. 2 Ağustos 1965 gecesi, dört orta batı eyaletindeki binlerce insan, UFO’ların geniş formasyonlarıyla muhteşem hava gösterilerine tanık oldu. Aynı gece, çok renkli bir disk, Tulsa, Oklahoma’da fotoğraflanmışken, birkaç kişi düşük irtifa manevralarını izledi. Bu resim kapsamlı bir şekilde analiz edildi, orijinal olarak telaffuz edildi ve daha sonra Life dergisi tarafından yayınlandı.

Kosta Rika; 4 Eylül 1971

Kosta Rika hükümetinin resmi bir haritalama uçağı 1971’de bu fotoğrafı aldı. Uçaklar Lago de Cote’den 10,000 feet yükseklikte uçuyordu. Bir soruşturma, nesneyi “bilinen” bir uçak olarak tanımlayamadı. Nesneyi açıklamak için hiç “dünyevi” bir açıklama yapılmamıştır.

Taipei, Çin; 2004

Taipei’nin Hualian İlçesindeki bir çalışan Lin Qingjiang, evin dışında dinlenirken saat 10: 00’da büyük bir bambu şapka benzeri bir UFO keşfetti. Lin, şüpheli UFO’nun 10 dakika içinde beş kez doğuya ve batıya doğru uçtuğunu ve Qingjiang’ın bu fotoğrafı cep telefonundan çektiğini söyledi.

Yorum yapın