En İyi 5 Meksikalı Boksör

Meksika sporun en zorlu boksörlerinden bazılarını üretti. Nitekim, 1 numaralı boksör Julio Cesar Chavez, boks tarihinde en uzun rekor kazandı. Bir diğer tüm zamanların en büyük bando boksörü sayılırken, bir diğeri de dört farklı ağırlık sınıfında dünya şampiyonu oldu.

Julio Cesar Chavez

1985’ten 2015’e kadar profesyonelce savaşan Julio Cesar Chavez, zor, neredeyse insanlık dışıydı. Zamanının en iyisi pounddup ve sonunda pro müsabakayı kaybetmeden 89-0-1 önde giden en uzun yenilgi şampiyonasını elinde tutuyordu. Meldrick Taylor, Hector Camacho, Pernell Whitaker ve Oscar De La Hoya gibi tüm zamanların büyük takımlarıyla savaştı . Muhtemelen sporun en iyi vücuda sahip, durdurulamayan bir kuvvetti.

Ruben Olivares

1965-1988 yılları arasında 100’den fazla profesyonel mücadele ile mücadele eden sıkı çalışan bir bando,kilolu Ruben Olivares-79 ile KO da dahil olmak üzere 89 galibiyet aldı. Bazıları, Olivares’i tüm zamanların en iyi bantwit-boksörü olarak görüyorlardı. Olivares sonunda süper sıkı ağırlık sınıfını geçerek iki kilo sınıfına yükseldi ve 1973’te Dünya Boks Birliği tüy çorabı ünvanını kazandı.

Salvador Sanchez

Salvador Sanchez, belki de sadece yaşadığı 1982’de bir araba kazasında hayatını trajik bir şekilde kaybetmemiş olsaydı hayatını sürdürmüş ve muhtemelen en iyi haline gelmiş olan en yetenekli Meksikalı savaşçıydı. Tipik Meksika saldırganını sergilememişti tarzı; Halka savunma sihirbazından daha fazlasıydı, oysa kesinlikle vurdu. Genç yaşta şampiyon olan korkulan genç bir tüy sikleti olan Sanchez, Azumah Nelson ve Wilfredo Gomez gibi efsanevi savaşçıların galibiyetini kaydetti.

Juan Manuel Marquez

1993’ten 2014’e kadar profesyonelce savaşan Juan Manuel Marquez, dört farklı ağırlık sınıfında dünya şampiyonluğu kazanmak için üç Meksikalı boksörden biridir.Hiç kimseyi oyalamamıştı ve Manny Pacquiao da dahil olmak üzere en zorlu savaşçıları daima aldı ve tüm maçlarında karşı üfleme tarzı çalıştı.

Marco Antonio Barrera

1989’dan 2011’e kadar savaşan “Baby Faced Assassin” Marco Antonio Barrera, üç ağırlık sınıfında bir dünya şampiyonu oldu. Acımasız rakibi ve vatandaşı olan Erik Morales ile olan kavgaları efsanedir. Barrera 75 profesyonel savaşta 67 galibiyet, 44 KOs dahil olmak üzere yükseldi. 2001’de Las Vegas’ta İngiliz boksör Prens Naseem Hamed’in boşaldığı gece, boş Uluslararası Boks Kuruluşu tüysüz kilo unvanının yanı sıra lineal tüysüz kilo şampiyonu hala boks tutkunları tarafından hatırlanıyor.

Yorum yapın