En İyi Android Cep Telefonları

Son bir kaç seneye damgasını vuran işletim sistemi Android, herkes tarafından en çok tercih edilen telefon modellerini seçmelerindeki en önemli özelliklerden biridir. Bildiğiniz üzere cep telefonu piyasası, Apple ‘ın geçtiğimiz haftalarda piyasaya sürdüğü iPhone 5 ile iyice kızışmaya başladı. Bu modele alternatif olarak diğer markalara ait telefonlarda geliştirilmeye şimdiden başlandı bile. Peki geçmişten günümüze en çok kullandığımız Android Cep Telefonu Modelleri neler?

Ülkemizde faaliyet gösteren bir internet sitesinin yapmış olduğu araştırmayı sizlerle paylaşmak istedik. Hadi gelin bu modellere bi göz atalım.

Sıralamaya sondan başladığımızı belirtmek isteriz.

12. LG OPTIMUS TRUE HD LTE

4.5 inch dokunmatik ekrana sahip olan LG OPTIMUS TRUE HD LTE, 1.5 GHZ çift çekirdeğe sahip bir model. LTE yani 4G teknolojisi ile desteklenen telefonumuz, 8 MP kamera ve Full HD video çekim özelliğine sahip. Android 2.3 versiyona sahip.

11. SAMSUNG GALAXY ACE 2

3.8 inch dokunmatik ekrana sahip olan SAMSUNG GALAXY ACE 2, 800 Mhz çift çekirdekli işlemciye sahip. Android 2.3 siteme sahip. SAMSUNG TOUCHWIZ 4.0 arayüze sahip bir mobil cihazdır. Diğer Samsung Galaxy modellerine göre daha hızlı ve daha yüksek ekran çözünürlüğüne sahip.

10. SONY XPERIA S

4.3 inch dokunmatik ekrana sahip olan SONY XPERIA S, 1.5 GHZ çift çekirdekli işlemciye sahip olan bu model, 12 MP kameraya sahip. Android 2.3 versiyona sahip SONY XPERIA S, Android 4.0 güncellemeside şuanda mevcut durumda. En büyük dezavantajı pil ömrünün kısa olması.

9. HTC SENSATION

4.3 inch dokunmatik ekrana sahip olan HTC SENSATION,1.2 GHZ dual core işlemci bulunmaktadır.8 MP kamera içermekte. Android 2.3 versiyona sahip olan HTC SENSATION, Android 4.0 sürümüne güncellenebilir durumda.

8. SAMSUNG GALAXY S PLUS

4 inch süper Amoled dokunmatik ekrana sahip olan SAMSUNG GALAXY S PLUS, 1.4 GHZ işlemci ve 5 MP kamera bulunmakta. Cihazda Android 2.3 versiyon yüklü. En büyük özelliği pil ömrünün diğer modellere göre uzun olması.

7. HTC SENSATION XE

4,3 inch dokunmatik ekrana sahip olan HTC SENSATION XE, 1.5 GHZ çift çekirdekli işlemci, 8 MP kamera, Full HD video çekimi yapmaktadır. Android 2.3. Bu cihazın Android 4.0 güncellemesi mevcut. Eğer müzik dinlemeyi çok seviyorsanız bu modelimizi tavsiye edebiliriz.

6. HUAWEI ASCEND P1

4,3 inch süper Amoled dokunmatik ekrana sahip olan HUAWEI ASCEND P1, 1.5 GHZ çift çekirdekli işlemci,Full HD video çekimi ve 8 MP kamera bulunmaktadır. Android 4.0 versiyona sahip.Ses çıkarma bakımından biraz sorunlu bir cihaz.

5. SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

5,3 inch süper Amoled dokunmatik ekrana sahip Samsung Galaxy Note N7000, 1.4 GHZ çift çekirdekli işlemci,8 Mp kamera,müzik player, MicroSD. Android 2.3 versiyon bulunmakta. Android 4.0 güncellemesi mevcut.

4. SAMSUNG GALAXY NEXUS

4,66 inch süper Amoled dokunmatik ekrana sahip olan SAMSUNG GALAXY NEXUS, 1.2 GHZ çift çekirdekli işlmeci,5 MP kamera,WLAN,HSPA+ ve 16 GB dahili belleğe sahip. Android 4.0.4 versiyona sahip.

3. SAMSUNG GALAXY S2

4,3 inch süper Amoled dokunmatik ekrana sahip olan SAMSUNG GALAXY S2, 1.2 GHZ çift çekirdekli işlemci, 8 MP kamera, Full HD video çekimi yapabilmekte. Android 2.3 versiyona sahip. Android 4.0 güncellemeside mevcut durumda.

2. HTC ONE X

4,3 inch super Amoled ekrana sahip olan HTC ONE X de, 1.5 GHZ işlemci,8 MP kamera, 16 GB dahili bellek bulunmakta. Android 4.0.3 versiyon yüklü cihaz, Android 4.1 sürümüne yükseltilebilecek durumda. Avrupada piyasaya sürülen ilk dört çekirdekli cep telefonlardan biri. En önemli özellikleri kamerası ve muazzam ekranı.

1. SAMSUNG GALAXY S3

Listemizin 1. Sırasında 4.3 inchlik süper Amoled dokunmatik ekrana sahip SAMSUNG GALAXY S3 var. 1,4 GHZ Quadcore işlemciye sahip SAMSUNG GALAXY S3 8 MP kameraya sahip. Android 4.0 yüklü olan cihazın, Android 4.1 güncellemesi de yakında gelecek.

Yorum yapın