En İyi Antivirüs Önerisi

Bilgisayar sistemleri artık hayatımızda çok büyük bir yer kaplamaktadır.

Hayati bilgilerimizin çoğunu sakladığımız bu bilgisayarların güvenli olması bizler için çok önemlidir. Bu sebeple bilgisayarın çökmesine ve bilgilerin çalınmasına engel olabilecek bir güvenlik sistemini bilgisayarımıza kurarak bilgisayarın güvenliğini üst seviyeye çıkarmalıyız.

Bu amaçla bir çok anti virüs programı bulunmaktadır. Bu programların bir çoğu virüs çeşitlerine göre daha etkili olmaktayken bazıları ise komplike bir yapıya bürünerek tam bir güvenlik sistemi oluşturmaktadırlar.

Dünya üzerinde en çok kullanılan virüs programları avast ve eset firmasının ürettiği nod 32‘dir. Bir virüs programı hem bilgisayarda tam güvenliği sağlayacak hem de bilgisayarın performansına zarar vermeden çalışacaktır. Bu özellikler virüs programları için olmazsa olmaz özellikledir. Çünkü bazı virüs programları sisteme yüklendikten sonra bilgisayarı ağırlaştırmakta ve bu sebeple bilgisayar kullanılamaz bir hale gelmektedir. Virüs programlarının lisanslı bir biçimde alınmasında fayda vardır.

Çünkü bazı korsan yazılımlar virüs programlarının tam anlamı ile verimli bir biçimde çalışmasını engellemektedir. Virüs programı seçilirken bu özelliklerin üzerinde durulmalıdır.

Yorum yapın