En İyi Facebook Oyunları

Canımız sıkıldığında ve biraz vakit geçirmek istediğimizde oyalanmak için cep telefonundan ve ya bilgisayardan bazı oyunlar ararız. Bilgisayar oyunları artık kendisini sosyal oyunlara bıraktıkça Facebook oyunlarının daha çok revaçta olmasıyla insanlar en iyi facebook oyunlarını genellikle arkadaşlarından duyuyordu. Fakat bir liste çıkartıp bu oyunların hangilerinin daha iyi olduğunu anlatarak sizlere arkadaşlarınızdan önce ulaşıyoruz.

Zaten oldukça çok bilinin ve popüler oyun olan facebook Candy Crush Saga‘yı artık söylemeye lüzum duymuyorum. Fakat 2013 yılında 50 milyon aktif kullanıcıya ulaşan oyun 2014’te yaptığı geliştirmeler ve bağımlılığı ile daha yüksek bir noktaya ulaşacak gibi görünüyor. Bazen çok can sıkıcı hale gelen oyun elimizi birşeyler satın almaya itmiyor değil fakat bu zorluklar olmasa pek te zevki çıkmazdı elbette.

Bir diğer oyunsa yine çok bilindiği gibi Zynga firmasının facebook FarmVille oyunu. Çiftliğinizi kurup geliştirebiliyor, hayvan besleyebiliyorsunuz. Hatta mecliste bile bir zamanlar milletvekillerinin oynadığı gözlerden kaçmamıştı. Bu açıdan Farmville oyunu zamanınızı öz hayatımızda özlediğimiz doğa ile geçirmek için bu kadar yoğun bir kitleye ulaşmı olsa gerek.

Daha yetişkinler için Texas Holdem Poker’de oldukça zevkli bir oyun. Facebook Texas Holdem Poker oyunu ile arkadaşlarınız ve facebook’a kayıtlı diğer üyelerle Poker oynayabilir hatta biriktirdiğiniz çipleri satabilirsiniz. Bu oyun sayesinde ayda birkaç yüz dolar kazanıp harçlık çıkartanlar olduğu hesaba katılırsa sadece yetişkinlerin değil gençlerin de zaman geçirmek ile birlikte para kazanma imkanına da sahip olabileceği bir oyun denebilir.

Diamond Dash oyunu‘da en popülerler arasında ve 2013 yılında canı sıkılan 25 milyon aktif kullanıcıya ulaştı. Bu oyunda da oldukça basit sistemi ile taşları sıralıyor ve pırlantaları topluyorsunuz. Açıkçası pek benim tarzım sayılmaz ama denemekte fayda var.

Criminal Case facebook üzerinde oynanan bi nevi dedektiflik oyunu diyebiliriz. Criminal Case’te size bir olay mahali sunuluyor ve bu olay mahalinde ki parçaları dikkatle toplayarak bir suçu çözebiliyorsunuz. Seviye ilerledikçe oyun zorlaşıyor fakat suç teşhis’ine merak salan ve zamanını konstrasyon yeteneğini geliştirmek için harcamak isteyen kişiler için hoş bir oyundur.

Sims benzeri online bir facebook oyunu olan The Sims Social’de facebook’ta gittikçe rağbet kazanmaya başlıyor. Öncekilerinin aksine çok fazla duyulmamış zevkli bir şehir kurma oyunu denebilir. Arkadaşlarınızla kendi evinizi hazırlayabilir, şehrinizi güzelleştirebilir ve sosyal bir ortam oluşturabilirsiniz.

Yıllar önce miniclip’te oynadığımız Ball Pool facebook bilardo oyunu artık facebook’ta ve sosyal oyun imkanı ile aramızda. Dikkatlice ıstakayı ayarlayın ve topu vurun, rakibinizi yenip puanınızı arttırın. Uzun senelerdir oynanan ve oldukça zevkli bir oyun denebilir. Hiç bilardo bilmeseniz ve sevmeseniz bile ki ben oyunu ilk oynadığımda bilardo bilmiyordum, oldukça zevkli bir oyun.

Yorum yapın