En İyi Hasta Bezi Hangisidir ve Nasıl Seçilmelidir?

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Hasta bezi diğer adıyla yetişkin bezi, birçok rahatsızlık sonrası geçici veya kalıcı olarak kullanılabilen bebek bezi mantığında yetişkinler için özel olarak üretilmiş bezlerdir. Hasta bezi olarak adlandırılan bu ürünler sayesinde, çiş tutamama gibi sorunlara pratik çözümler bulunurken günlük hayatın devamlılığı ve konforu sağlanır. Özellikle ileri yaşlarda sıklıkla kullanılan hasta alt bezleri konusunda pek çok soru bulunmaktadır. En iyi bez hangisidir?, En ucuz bez hangisidir gibi sorular sürekli sorulmakta ve marka tanıtımları sebebiyle doğru cevaba ulaşmak zorlaşmaktadır.

En İyi Hasta Bezi Hangisidir?

Bu soruya herhangi bir marka ile cevap vermek çok doğru olmaz. Ancak piyasada yaygın olarak satılan Tena, Hartman, Joly, Evony gibi başta gelen bez markalarını iyi bez olarak sayabiliriz. İyi bir bez, hasta ile uyumlu olmalıdır. Cildine zarar vermemeli, emiş gücü yüksek olmalı, koku yapmamalıdır. Bütün bu değişkenler, hastadan hastaya farklılık gösterebilir. Çünkü her hastanın durumu farklıdır. En Pahalı Bez En iyi bezdir cümlesi son derece yanlıştır. Hangi bezin iyi geleceğini gözlemleyerek bulabilirsiniz.

İyi Hasta Bezinin Özellikleri Nelerdir?

  • İyi hasta bezi emiş gücü yüksek olandır.
  • Kokuyu dışarıya vermemelidir.
  • Tekstil yüzeyli olmalıdır.
  • Cildi tahriş etmemelidir.

En İyi Hasta Bezi Hangisidir Yorumlar

Genelde hastalar tarafından gelen geribildirimler tüm firmalarca göz önüne alınır. Ancak en iyi geri bildirim bizzat ürünü kullanan hastalardan alınmalıdır. İnternette yer alan yorumları incelemekte fayda vardır ancak birçoğu yanıltıcı olabilir. Dolayısıyla en iyi hasta bezi yorumları göreceli bir kavram olmakla beraber, doğrudan hastalardan alınmalıdır.

Doğum Sonrası Hasta Bezi

Hasta Bezleri sadece yaşlılar tarafından kullanılmaz. Bazı özel durumlarda da tercih edilebilir. Özellikle doğum sonrası anneler tarafından lohusa döneminde farklı tarzda bezler kullanılmaktadır. Lohusa pedi veya külot bez olarak tercih edilebilir. Lohusa Hasta Bezi olarak aratılan ürün bu olmaktadır.

Hasta Bezi Fiyatı Nedir?

Hasta bezi fiyatları markaların kendi fiyat politikasına göre değişmektedir.

Hasta Bezi SGK Ne Kadar Ödüyor 2021

Sosyal Güvenlik Kurumu, doktor raporuyla hasta bezi kullanması gereken kişiler için yetkili kuruluşlarca hasta bezi ücretini karşılamaktadır. 2021 SGK Hasta Bezi Ödeneği 356₺’dir.

Raporlu Hasta Bezi Fiyatları Nelerdir?

Raporlu hasta bezi fiyatları, bir önceki maddede belirtilen SGK ödeneğini ifade etmektedir. Yukarıda soruda cevaplandığı üzere her hasta için 2 ayda 356₺ ödeme yapılır.

Raporlu Hasta Bezi Nereden Alınır?

Raporlu hasta bezi SGK anlaşmalı kurumlarca karşılanmaktadır. Bu kurumlar, eczaneler ve medikal marketlerdir. Hasta raporu ve reçete ile başvurarak raporlu hasta bezinizi alabilirsiniz.

Yorum yapın