En Popüler Amir Khan Filmleri Nelerdir?

Bazı filmler vardır izleyiciyi o kadar etkiler ki dönüp dönüp tekrar izlenilir. Ancak şöyle bir gerçek de göz ardı edilemez o filmleri etkileyici yapan da yine oyuncularıdır. Film karakterleri ne kadar iyi ise film de o kadar kaliteli olmaktadır. Bizde bu yazımızda Bollywood’un usta oyuncusu Aamir Khan’ın oynadığı ve herkes tarafından son derece beğenilen filmleri ele alarak film severlere kaliteli bir film listesi hazırlamayı düşündük. İşte en popüler Amir Khan filmleri ile tekrar beraberiz.

Ghajini

2008 yapımı olan Ghajini filmimizin başrolünü kahramanımız Aamir Khan’ın oynamaktadır. Dram ve aksiyon türünde olan film tüm dünyada izlenme rekorları kırdığı gibi ülkemizde de izlenmiş ve halen de izlenmektedir. Film 2000 yapımı Akıl Defteri filminden esinlenilse de aslında çok farklı yönlere sahip. Konu itibari ile filmde kahramanımızın evleneceği kız öldürülür ve kahramanımızın başına ser bir cisim ile vurulur. Bunun sonucunda kahramanımızın hafızası dakikalar ile gidip gelir. Tüm bunlara rağmen başrol intikam almaya kararlıdır.

Fanaa

2006 yılında gösterime giren Fanaa filmi dram türünde oldukça dramatik bir filmdir. Başrolde Aamir Khan’a eşlik eden Kajol perfromansı ile övgüleri hak etmektedir. Filmde turist rehberi olarak görünen Rehan aslında bir ajandır ve Hindistan’da bombalı eylemler düzenlemekle görevlendirilmiştir. Rehan yine rehberlik yaptığı sırada Zooni adlı kör bir kızla tanışır ve ona âşık olur. Evlendikten bir süre sonra göz ameliyatı olan Zooni Rehan’ın bir bombalı saldırıda öldüğünü öğrenir.

3 İdiots

Birçok insanın keyifle izlediği 3 idiots filmi 2009 yılında gösterime girdi. Ülkemizde binlerce insanın beğenisini kazanan film dram ve komedi türünde oldukça başarılı diyebiliriz. Filmin konusu ise Rancho, Farhan ve Raju’nun üniversite maceraları daha doğrusu okul anıları ele alınarak gerek eğitim sistemine gerekse dünya düzenine savaş açılmaktadır. Farhan ve Raju tüm çabalarına rağmen derslerde istedikleri sonuçları alamazken hayatını yaşayan gülen ve eğlenen Rancho’nun okulda en yüksek notlara sahip olmasının nedeni üzerinde durulmaktadır.

Her Çocuk Özeldir / Yerdeki Yıldızlar

Orijinal adı Taare Zameen Par olarak bilinen Her Çocuk Özeldir filmi yine Aamir Khan’ın en çok beğenilen filmlerinden biridir ve aynı zamanda yönetmen koltuğuna da kendisi oturmuştur. Filmde kahramanımız İshaan öğrenim güçlüğü çeken bir biridir ve ailesinin gözünde oldukça yaramaz laftan anlamaz bir çocuktur. Bu yüzden ailesi onu yatılı okula gönderir. Okulda zorluk yaşayan ve yalnızlaşan İshaan resim öğretmeni Ram ile tanışır ve her şey değişir. Eğitimcilerin kesinlikle izlemesi gereken bir film diyebiliriz.

Talaash

2012 yılında izleyici ile buluşan gerilim yüklü bu film oldukça ilginç bir yapım diyebiliriz. Filmde Surja rolünü üstlenen başrol Aamir oğlunu bşr kazada kaybettikten sonra eşiyle problem yaşayan bir adamdır ve oldukça bozuk psikolojisi vardır. Bir gün genel ev çalışanı Rosie ile tanışır ve garip olaylar yaşamaya başlar.

Dhoom 3

2013 yılında gösterime giren ve Suç, aksiyon türünde olan Dhoom 3 filmi serinin son filmdir. Filmde başrol oyuncusu olan Khan 2 karaktere hayat vermektedir. Konusunu kısaca özetleyecek olursak filmde Samar ve Sahir adlı kardeşler gösteri dünyasında çalışan ve bu alanda başarılı aynı zamanda da suç dünyasında da bilinen kişilerdir. Geçmişten izler taşıyan kardeşler babalarının hedefine ulaşmaya çalışmaktadırlar.

Pk

Gösterimi 2014 yılında gerçekleşen film aslında oldukça felsefiktir. Bilim kurgu ve komedi türünde olan filmde kahramanımız P.K uzaydan gelip dünyayı inceleyen uzayladır. Yeryüzüne indikten sonra uzay aracının anahtarını birine kaptıran P.K gemisine dönemez ve dünyaya hapsolur. Bu sırada iyice gözlem yapan kahramanımız dünyayı ve insanları yakından tanıma fırsatı bulur. Tüm bu macerayı yaşadığı sırada Jagat Janani adlı kızla tanışır.

The Rising: Ballad Of Mangal Pandey

2005 yapımı olan film tarih, bilim kurgu türündedir.19. yüzyıl dönemlerinin ele alındığı filmde Mangal British East İndia Company adlı şirkette asker olarak çalışmaktadır. Şirkette tanıştığı William adlı askerle oldukça samimi bir bağ kurmaktadır. Her olayda birbirini kollayan bu iki asker zamanla çelişkiler yaşayacaktır.

Dangal

2016 yapımı olan film spor, biyografi ve dram türündedir. Filmde kahramanımız Mahavir eski bir güreşçidir ve işini bırakmıştır. Her ne kadar erkek çocuğu olmasını istese de her seferinde kız babası olmuş ancak bu ona engel olmamıştır. Kızlarının güreşçi olmasını isteyen Mahavir Geeta ve Babita adlı kızlarını eğitmeye başlar ve müsabakalara hazırlar.

Secret Superstar

Listemizin son sırasında çok taze bir film var. 2017 yapımı olan müzikal drama filminin ülkemizde de tanıtımı yapıldı. Sinemada beklenen ilgiyi gören film oldukça beğenildi. Filmin konusuna gelecek olursak İnsu adlı genç kız şarkıcı olmak istemekte ancak babası buna karşı çıkmaktadır. İnsu babasından habersiz videolarını Youtube’a yükler ve Secret Superstar adıyla şarkılar söyler kısa zamanda popüler olan İnsu Shakti Kumar adlı ünlü şarkıcıdan teklif alır ancak babası her şeyin farkına varmıştır.

Yorum yapın