Enstrüman Çalarak Para Kazanmak

Enstrüman çalabiliyorsanız ve para kazanmak istiyorsanız bu iş tam olarak size göre. Eğer severek çalıyorsanız da ayrıca kolay bir iştir.

Nerelerde Çalacağım?

Eğer evde çalmak istiyorsanız bir sosyal medya hesabı ile bu işi yapabilirsiniz. İsterseniz canlı yayınlar ile isterseniz de videolar ile gelişebilirsiniz. Bunun dışında freelancer olarak isteğe göre işler yaparak da para kazanabilirsiniz.

Eğer dışarıda çalmak istiyorsanız çoğu yerde çalabilirsiniz. Bu yerler insanları rahatsız etmeyecek yerler olmalıdır. En çok tercih edilen yerler metro istasyonları ve vapurlardır. Metro istasyonlarında belirli yerler vardır. Buralarda şarkılar söyleyip çalarak para kazanabilirsiniz. Vapurda ise bir yere oturduktan sonra yolun sonuna kadar çalıp insanları eğlendirebilirsiniz. En sonunda vapur içinde gezerek para vereceklerden para toplayabilirsiniz. Bu yerler dışında birçok yerde çalabilirsiniz.

Bu İş Ne Kadar Kazandırır?

Olabildiğince iyi çalmaya çalışın. Ne kadar iyi çalarsanız o kadar fazla insan toplarsınız. Ne kadar fazla insan toplarsanız o kadar fazla para kazanırsınız. Eğer güzel yerlerde çalarsanız bu işten günde 100 TL civarı para kazanabilirsiniz.

Bu İş İle Hayat Sürdürülebilir Mi?

Bu işten hayatınızı sürdürebilirsiniz. Fakat bunun için gerçekten iyi çalmalı ve bu sayede fazla para toplamalısınız.

Daha Fazla Para Kazanmak İçin Neler Yapabilirim?

Daha fazla para kazanmak için istek parçalar alabilirsiniz. İnsanlar sevdiği şarkıları dinlediklerinde daha fazla para verebilirler. Bunun dışında başka enstrüman çalanlar ile anlaşıp beraber çalabilirsiniz. Böylece şarkılar kulağa daha hoş gelir ve daha fazla para kazanırsınız. Ama çok kazanmalısınız ki aranızda bölüşünce çok kalsın.

Siz çalarken yanınızda dans eden kişiler olursa ayrıca bir görsel şölen olur. Dans edenlere de pay verdikten sonra daha fazla para kazanabilirsiniz.

Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • İnsanları rahatsız edecek yerlerde çalmayın.
  • Para kazanmak için değişik materyaller kullanırsanız bunlar insanların dikkatini çeker ve siz de daha fazla para kazanırsınız.
  • Öğlen saatlerinde çalarsanız hem çok kişi olmaz hem de güneşte kalabilirsiniz. Bu yüzden sabah ve akşam çıkmanız yeterli olacaktır.
  • Sürekli aynı yerlerde çalarsanız insanlar size alışır ve para vermeleri kolaylaşır.

Yorum yapın