Epic Games – Galactic Civilizations 3

Her hafta dağıttığı ücretsiz oyunlarla oyunseverlerin gönlünü çalan Epic Games son olarak Star Wars Battlefront 2’yi ücretsiz yapmıştı. 2017 yılında piyasaya sürülen ve Electronic Arts’ın yayımcılığını üstlendiği bu aksiyon oyununun da yoğun talep karşısında sunucuları dayanamadı. Evet, ”da” dememizin sebebi duruma aşinalıktan geliyor.

Hatırlarsanız 14 Mayıs 2020 tarihinde Epic Games sürpriz bir hamleyle tüm yılların en çok satan ikinci oyunu olan Gta 5’i ücretsiz sunmuştu. Bunun sonucunda kısa süre içerisinde hem Epic Games hem de Gta 5 Online sunucuları yoğunluktan çökmüştü. Şirket daha sonra bu ilgiye karşılık vermiş ve içlerinde Football Manager 2020, Alien: Isolation, Ark: Survival Evolved, Cities: Skylines, Jurassic World Evolution ve Metro 2033 gibi önemli yapımları da bedavaya dağıtmıştı.

Bu haftaya bakacak olursak, Epic Games ücretsiz vereceği oyunu duyurdu; Galactic Civilizations 3. Tıpkı bir önceki hafta verilen Star Wars Battlefront 2 gibi uzay temalı bir oyun. İlk olarak 14 Mayıs 2015 tarihinde piyasaya sürüldü. 2006 yılında çıkan Galactic Civilizations 2’nin devam oyunudur. Yapımcı ve yayımcılığını Stardock’un üstlendiği oyun strateji türündedir. Oyunda Altarian, İnsan, Drengin gibi ırklar bulunuyor.

Amacınız seçtiğiniz ırkınızla uygarlığınızı büyütüp geliştirmek ve galaksiye adınızı duyurmaktır. Steam markette 61 TL üzerinden satılan oyunu 21 Ocak- 28 Ocak 2021 tarihleri arasında Epic Games kütüphanenize eklemeniz durumunda ücretsiz ve sınırsız sürede size ait olacak. Peki ya oyunu nasıl alabilirsiniz?

Galactic Civilizations 3 Nasıl Alınır?

Öncelikle Epic Games hesabına sahip olmanız gerekmekte. Epic Games web sitesi üzerinden hesap oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz hesaba atadığınız şifreyle giriş yaptıktan sonra ”Mağaza” kısmına girin ve biraz aşağı inin. ”Ücretsiz Oyunlar” başlığı altında oyunun resmine tıklayın ve açılan sayfadan sırasıyla ”Yükle” ve ”Sipariş Ver” butonlarına tıkladıktan sonra oyununuz Epic Games kütüphanenize eklenecektir. Artık oyun sonsuza dek size ait, iyi oyunlar!

Yorum yapın