Erkek Bebek Cepken Yelek Modelleri

Son dönem de işlemesi eğlenceli ve de daha şık durduğu için kadınların erkek çocukları için en tercih ettiği modeller arasındadır. Cepken yelek modelleri için birçok model ve tasarımı sizlere aktarabiliriz. Fakat kadınları en çok merak ettiği cepken yelek modelleri arasında ön kısmı altı oval olan modeller olmaktadır. Bu gün burada sizlere bu modelin yapılışını ve nasıl kolaylıkla işleyebileceğinizi aktarmaya çalışacağız.

Malzemeler

  • 4,0 numara bir çift şiş.
  • İki adet 100 gram bebe yünü (renk tercihi tamamen size kalmıştır).
  • Bir adet farklı renk ip yaka kısmı ve cep kapakları için.

Yapılışı

Öncelikle biz bu modeli 1,2 yaş arası çocuklar için söylüyoruz. Siz ilmek sayısını kendi çocuğunuza uygun olarak ayarlamalısınız. Biliyorsunuz ki yelek önü iki ayrı parçadan yapılıyor. İlk parçası için 25 çift yani 50 ilmek şişin üzerine işleyin. Sonrasında ilk sırayı haruşa olarak yapın. İkinci sırada 18 sekiz ilek işleyin. Sonra yine 12 ilmek işleyip geriz dönün. Burada dikkat etmeniz gereken her sırada iki taraftan da şişe iki ilmek olacak şekilde alıp geri dönecek olmanızdır.

Ortalama olarak her iki tarafta 4’er ilmek kalana karda her sırada 2 tane ilmek sağdan soldan ekleyecek şekilde işlemeye devam edin. Her iki tarafta 4 ilmek kaldığı zamanda birer birer eklemeye devam edeceksiniz.

Tüm ilmekler bittikten sonra bebeğin boyuna göre koltuk altına gelesiye kadar işlemeye devam etmelisiniz. Bu arada zaten yeleğin ilk tarafının oval kısmı da oluşmaya başlamış olacaktır.

Koltuk altını beş ilmek olarak bir kereden kesilecektir. Sonrasında ise yakaya kadar işlenecektir. Ön kısmını ise her sırada bir tane yiyecek şekilde yapmalısınız. İkinci parçayı da işledikten sonra arka kısmını işleyecek ve yine koltuk altı aynı olacak şekilde keserek ve yaka oyuğu vereceksiniz. Elinizdeki üç parçayı birleştirdikten sonra ise dikip yakasını 4 parmak olacak şekilde daha önce belirlediğimiz farklı ip ile düz olacak şekilde üstünden işleyeceğiz. Sonrasında ise cep kapaklarını aynı renk ile işleyip düğmelerini takıp bütün yeleği bitirmiş olacağız.

Yorum yapın