Erkekler Neden Aşık Olamıyor?

Bu sorunun basit bir cevabı biyolojik varlık olarak insanı tanımlamaktan geçiyor gibi duruyor. İlk bakışta özensizce okunduğunda akla hemen olumsuz cümleler cevap olarak geliyor olabilir.

Fakat; ne dersek diyelim erkek de olsalar en nihayetinde onlarında bir kalp taşıdığı gerçeğini göz ardı etmemeliyiz. Genel olarak hayat sevmekle daha katlanılır bir hale gelecektir. Bu sevgi ama hayal ama gerçek olsun. Ne fark eder ki?

Erkekleri Anlamak Çok Zor

Erkeklere dönecek olursak yeniden, ne kadar basit varlıklar olduğunu genelde onların da bu gerçeği kabul edenlerin sayılarının hiç de azımsanmayacak derecede olduğunu fark edeceksiniz. Karınları doydu mu biraz ilgi ve çokça sessiz kalabilecekleri huzurlu bir atmosfer arayışı içinde koşan erkekler için aşk oldukça kompleks bir durum gibi önlerinde tüm dehşetiyle duruyordur! Bununla başa çıkmayı öğretecek olanlar ise; kadınlar! Evet yanlış duymadınız erkeklere sevmeyi de sevilmeyi de en iyi kadınlar ama sıradan değil onlar için özel bir anlam ifade eden kadınlar öğretebilir.

Geriye yeni bir soru akıllara asılı kalıyor ki o da erkekler için nasıl özel bir kadın olunur? Bu sorunun cevabını verebilmek için başka yazılarda görüşmemiz gerekebilir. Ama şimdilik burada küçük bir tüyo verebilirim sanırım sizin için; gidişinizle yalnız bırakacağınız adamlar ancak size değer verecek olanlardır. Varlığınız zaten ayrı bir yerde önem taşıyacak peki ya yokluğunuz?

Kadın-Erkek İlişkilerinde Gerçekler

Son olarak siz – siz olun klişe gerçeklere çok ödün vermemeye çalışın. Fakat öte yandan hiç kimsenin inkar edemeyeceği kadın-erkek ilişkilerinde fevkalade gerçekler var ki burada iki üç cümle ile buna temas etmek oldukça önemli olabilir.

  • Bir erkek için sorumluluk almak kadar dehşetengiz bir ikinci olay daha icat edilmemiştir, bu nedenle sizin için ne kadar ciddi konuların altına imza atıp-atmadığına bakabilirsiniz. Hoşlandığınız bir erkekten sizin için küçük ama ilişkinizin adını koymak için büyük bir adım atarak ondan bir şey dileyin. Ve sonucu izleyin.
  • Aile erkekler için aşırı hassas bir konudur. Eğer konuşmalarınızda konu onun ailesine hiç gelmiyorsa ve siz sormadan ailesinden hiç bahsetmiyorsa orada kırmızı ışık çoktan yanmış sizin durmanızı bekliyor demektir.
  • Ve son olarak birlikte vakit geçirmek için sürekli bahaneler arayan taraf o değil de maalesef ki siz oluyorsanız, yavaş yavaş derin nefesler alarak yere yatıp ölüm fermanınızı imzalatabilirsiniz.

Yorum yapın